Szybki powrót „Kornika”! Artur Sowiński zawalczy 13 stycznia na CAVEMMA 2 w Jastrzębiu-Zdroju

„Kornik” wróci do klatki po zaledwie siedmiu tygodniach od zwycięstwa nad synem Mirosława Oknińskiego! Śląska organizacja CAVEMMA ogłosiła, że Artur Sowiński (23-14) wystąpi 13 stycznia na gali w Jastrzębiu-Zdroju.

Główną atrakcją imprezy będzie pojedynek w kategorii półciężkiej – Michał „Wampir” Pasternak (16-8) zmierzy się w nim z Adamem Kowalskim (13-7-1). Bilety na CAVEMMA 2 dostępne w serwisie KupBilecik.pl.

35-letni Sowiński ma za sobą bardzo aktywne półrocze. W czerwcu walczył z Donovanem Desmae na KSW 71 w Toruniu (porażka w 2. rundzie po duszeniu zza pleców), we wrześniu udanie powrócił na gali MMA Attack 4 w Będzinie, gdzie zdominował 140-kilowego Piotra „Bubu” Ćwika na pełnym dystansie w walce kickbokserskiej, a w końcówce listopada pokonał na punkty znacznie większego Adama Oknińskiego w walce freakowej na gali Prime Show MMA 4.

Teraz legendę polskiego MMA czeka sportowy pojedynek w klatce CAVEMMA. „Kornik” od wielu miesięcy zapowiadał, że w kolejnych latach zamierza przeplatać walki freakowe ze sportowymi. Ostatni duży sukces Sowińskiego to zdobycie mistrzowskiego pasa EFM Show w kategorii lekkiej (do 70 kg) we wrześniu 2021 roku na gali w Sofii. W latach 2015-16 „Kornik” był też mistrzem KSW w wadze piórkowej (do 66 kg). Czy weteran naszej sceny zdoła jeszcze dołożyć do tej kolekcji kolejne cenne trofeum?

– Po udanej pierwszej imprezie w Jaworznie chcieliśmy szybko pójść za ciosem i przygotować jeszcze mocniejszą kartę walk na drugą edycję – tłumaczy Marcin Dyga, właściciel CAVEMMA. – Oprócz znakomitej sportowej walki wieczoru Pasternak-Kowalski pozyskaliśmy także byłego mistrza KSW i EFM Show Artura Sowińskiego i zapewniam, że wybór rywala zaskoczy wielu kibiców. Przed końcem tygodnia wszystko powinno być już jasne!

W walce wieczoru gali CAVEMMA 2 wystąpi jeden z najbardziej charyzmatycznych zawodników mieszanych sztuk walki w Polsce – Michał Pasternak. 38-letni „Wampir” jest niepokonanym mistrzem walk na gołe pięści WOTORE oraz weteranem takich organizacji jak ONE Championship, Oktagon MMA, EFM Show, MMA-VIP, Babilon MMA i PLMMA. Jego rywal Adam Kowalski jest starszy o rok, ostatnio występował na galach FEN, ale ma na koncie także walki dla ACB, Celtic Gladiator, Spartan Fight i PLMMA. Starcie Pasternak-Kowalski mogło się odbyć już w 2020 roku z mistrzowskim pasem FEN w stawce, ale wówczas nie udało się osiągnąć porozumienia między obozami wojowników. Jak głosi przysłowie – co się odwlecze, to nie uciecze!

Na CAVEMMA 2 w klatce wystąpią także Sylwester Miller, Azi „One Bomb” Thomas, Wiktor Zalewski, Patryk Fojcik, Mohamed „Dragon” Boy” Ghalab, Nika Phatian, 
Ruslan Bereznevych i Kamil Korzeniewski. Kolejne nazwiska i zestawienia zostaną ogłoszone w najbliższym czasie na kanałach organizacji. Na pierwszej gali CAVEMMA, która odbyła się w czerwcu w Jaworznie, kibice zobaczyli siedem mocnych zawodowych potyczek. W walce wieczoru Piotr Poniedziałek (8-2) znokautował w 2. rundzie Mohameda Ghalaba. Wcześniej fani oglądali w akcji takich zawodników jak Łukasz Stanek, Kacper „Kajmano” Kabara czy Dawid Kuczmarski, którzy wygrali swoje walki. Darmowa transmisja z imprezy jest dostępna na kanale YouTube.

Dodaj komentarz