Legenda MMA, Vitor Belfort (26-14,1NC) wraca do startów po dwuletniej przerwie. 43-letni Brazylijczyk wystąpi w wadze ciężkiej na jednej z gal ONE Championship. 

Były mistrz wagi półciężkiej i ciężkiej UFC swoją ostatnią walkę stoczył w maju 2018 roku. Wówczas został znokautowany w drugiej rundzie przez Lyoto Machide. Po tej porażce ”The Phenom” ogłosił przejście na sportową emeryturę. Jak się później okazało emerytura zawodnika nie trwała zbyt długo, bo już w tym samym roku kilka miesięcy później oznajmił, że jest gotów wrócić do startów.

Chwile po ogłoszeniu powrotu, Vitor poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych o podpisaniu kontraktu z najlepszą azjatycką organizacją- ONE Championship

Teraz po blisko roku od podpisania kontraktu z organizacją Chatri’ego Sityodtonga, zawodnik w wywiadzie dla Asian MMA zdradził szczegóły swojego debiutu w nowej organizacji i jak przyznał jego pojedynek odbędzie się w limicie królewskiej kategorii wagowej, a przeciwnikiem będzie muskularny Alain Ngalani (4-5,1NC).

Z wyboru przeciwnika Vitor zdaje się być bardzo zadowolony:

„Podoba mi się to. Jest trudnym rywalem. Ma wysokie umiejętności i jest bardzo silny. To duży człowiek. Ale takiego czegoś właśnie szukam. Dużego i mocnego wyzwania.”

Póki co nie wiadomo kiedy dokładnie dojdzie do starcia Belfort vs. Ngalani, bo z powodu pandemii koronawirusa. wszystkie majowe gale zostały przełożone, ale jak zapewniają organizatorzy już niedługo mają wrócić. Także zostaje nam cierpliwie czekać

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment