Rewanż Figuiredo z Brandonem Moreno zaplanowany na 12 czerwca!

Pół roku po pierwszej walce tych zawodników, która zakończyła się remisem, będziemy mogli zobaczyć rewanż aktualnie panującego mistrza – Deivesona Figuiredo, z pierwszym w rankingu wagi muszej Brandonem Moreno.

Pierwsza walka odbyła się 12 grudnia. Sędziowie orzekli większościowy remis, choć jeden z nich wskazał Brazylijczyka jako zwycięzcę. Rewanż planowany jest równo na pół roku po tej walce, czyli na 12 czerwca.

Prawdopodobnie będzie to gala UFC 269, lecz nie znamy jeszcze dokładnej daty, ani miejsca wydarzenia.

Figuiredo zakończył ubiegły rok dwoma walkami w odstępie zaledwie trzech tygodni. Najpierw w listopadzie po raz pierwszy obronił swój tytuł wagi muszej pokonując już w pierwszej rundzie Alexa Pereza. Następnie 12 grudnia stoczył wcześniej wspomnianą remisowe starcie z Brandonem Moreno.

Przed pojedynkami mistrzowskimi stoczył dwa pojedynki z Josephem Benavidezem. Już pierwsze starcie w lutym miało być o pas, lecz wtedy Deiveson nie zrobił wagi i mistrzostwo mógł zdobyć tylko Amerykanin w przypadku wygranej. Przegrał jednak pojedynek przez nokaut w drugiej rundzie. Ich rewanż odbył się w czerwcu ubiegłego roku. Figuiredo poddał Benavideza i stał się po tej walce nowym mistrzem kategorii do 57 kg.

Moreno stoczył w ubiegłym roku 3 walki. Pierwsza odbyła się w marcu. Wówczas pokonał Jussiera Formigę przez decyzję. Następnie, w takim samym odstępie czasowym jak Figuiredo stoczył dwa pojedynki. W listopadzie pokonał przez TKO Brandona Royvala w pierwszej rundzie, a następnie zremisował z Deivesonem Figuiredo na gali w grudniu.

Dodaj komentarz