Redakcyjne typowanie gali UFC Fight Night 181

Już o 21:00 zacznie się gala, na której do oktagonu po raz ostatni wejdzie legenda sportów walki, Anderson Silva. Zapraszamy do sprawdzenia, jak my typujemy tę galę.

Anderson Silva vs Uriah Hall

Patryk Noga:

Starcie jest bardzo trudne do typowania, bo z jednej strony mamy rozbitego geniusza, w postaci Andersona Silvy, który lata świetlności ma już za sobą, a z drugiej strony Uriaha Halla, który od lat ociera się o czołówkę wagi średniej.

Obaj zawodnicy nie należą też do ”młodzieniażków” (Silva- 45 lat, Hall-36 lat). Zdecydowanie na korzyść Halla jest szybkość i siła, na 15 wygranych starć, aż 11 razy wygrywał przez nokaut. Dlatego też wydaje mi się, że te atuty Amerykanina przeważą w tym starciu i choć bardzo bym tego nie chciał, Uriah Andersona Silvę.

Predykcja: Uriah Hall przez nokaut

Anderson Silva: Konrad Jaros

Uriah Hall: Patryk Noga, Bartosz Urbański

Bryce Mitchell vs Andre Fili

Konrad Jaros:

Andre Fili to stójkowicz, Mitchell jest parterowcem, więc ważne będzie to, kto narzuci swoją płaszczyznę. Teoretycznie łatwiej powinno być Filiemu, ponieważ dysponuje on potężnym uderzeniem i może przy jakiejś próbie sprowadzenia ze strony Mitchella wyprowadzić zabójczy podbródkowy.

Fili czasami też obali rywala, lecz myślę, że jeśli sprowadzi Mitchella w tej walce, to będzie to samobójstwo i tylko kwestia czasu, gdy Bryce podda swojego rywala. Kwestią czasu również będzie udane sprowadzenie ze strony Mitchella. Sądzę, że umiejętności parterowe pozwolą mu na kontrolę tego pojedynku i Mitchell podda rywala. Fili nie będzie radził sobie z Mitchellem będąc na plecach. Myślę, że odda plecy, a Bryce to wykorzysta i udusi przeciwnika zza pleców.

Predykcja: Bryce Mitchell przez poddanie

Bryce Mitchell: Patryk Noga, Konrad Jaros

Andre Fili: Bartosz Urbański

Maurice Greene vs Greg Hardy

Maurice Greene: Konrad Jaros

Greg Hardy: Patryk Noga, Bartosz Urbański

Kevin Holland vs Charlie Ontiveros

Moim zdaniem to bardzo duży missmatch. Lepiej, gdyby tej walki po prostu nie było. Ontiveros, to debiutant w UFC, w swojej karierze toczył pojedynki w LFC i FFC. Raz wystąpił na Bellatorze, lecz w starciu z Michaelem Page’em nie pokazał zbyt wiele. Nie pokonał nikogo znaczącego, czy choć trochę znanego.

,,The American Bad Boy” na codzień walczy w kategorii półśredniej, więc waga też będzie na korzyść Hollanda.

Moim zdaniem Holland szybko rozprawi się z rywalem i więcej nie zobaczymy Charliego Ontiverosa w UFC.

Predykcja: Kevin Holland przez KO/TKO

Kevin Holland: Patryk Noga, Konrad Jaros, Bartosz Urbański

Bobby Green vs Thiago Moises

Bobby Green: Patryk Noga, Konrad Jaros, Bartosz Urbański

 

Dodaj komentarz