Rafael dos Anjos vs. Rafael Fiziev 9 lipca!

Jak informuje dziennikarz ESPN, Brett Okamoto, organizacja UFC pracuje nad ponownym zestawieniem Rafaela dos Anjosa z Rafaelem Fizievem.

Obaj zawodnicy byli ze sobą zestawiani już dwukrotnie, jednak za każdym razem pojawiała się przeszkoda, która prowadziła do odwołania pojedynku. Ich pierwsza walka miała odbyć się 19 lutego bieżącego roku podczas jednej z edycji UFC Fight Night. Wówczas bój został przeniesiony z powodu problemów wizowych „Atamana”. Nowym terminem starcia był 5 marca, niestety pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa Fizieva doprowadził do anulowania pojedynku.

Fiziev pod banderą UFC przegrał tylko raz – podczas debiutu dla organizacji. Od tamtej pory zbudował serię pięciu zwycięstw z rzędu i jest niepokonany od 2019 roku. W swoim ostatnim starciu zmierzył się z Bradem Riddellem, którego brutalnie znokautował pod koniec ubiegłego roku.

Rafael dos Anjos to niewątpliwie jeden z weteranów UFC. Brazylijczyk powrócił do pojedynków równo dwa miesiące temu po dwuletniej przerwie od startów. Dos Anjos stanął wówczas naprzeciw Renato Moicano podczas marcowego UFC 272. Po niezwykle twardej batalii, Dos Anjos zwyciężył jednogłośną decyzją sędziowską.

Dodaj komentarz