Polsko-rosyjskie starcie dodane do karty FEN 32

Bartosz Szewczyk podejmie Akhmeda Salamova (1-0, 1 SUB) podczas gali FEN 32: LOTOS Fight Night. Wydarzenie odbędzie się 20 lutego i dostępne będzie w systemie PPV na platformie FENMMA.tv, Cyfrowym Polsacie oraz na ipla.tv.

Bartosz Szewczyk ma 23 lata i pochodzi z Otwocka. Trenuje pod okiem Mirosława Oknińskiego w Akademii Sportów Wilanów. W karierze amatorskiej zmierzył się z innymi zawodnikami FEN, Krystianem Bielskim oraz  Piotrem Mierzejewskim, którego poddał w 2. rundzie duszeniem zza pleców. Jego łączny bilans w amatorstwie to 6 zwycięstw i 2 porażki. Będzie to pierwsza walka Szewczyka na zawodowych ringach, jak wiemy mocno przygotowywał się do debiutu, m.in. był na obozie swojego klubowego kolegi Szymona Kołeckiego (9-1) przed walką z Matrinem Zawadą (29-16) na KSW 58!

Akhmed Salamov ma 27 lat, pochodzi z Rosji i reprezentuje barwy MMA Factory. W zawodowym debiucie zwyciężył przez duszenie trójkątne w 2. rundzie z Georgasem Kosmidisem. Od tamtego czasu Salamov poprawił bazę zapaśniczą i zdecydował, że karierę będzie kontynuował w limicie kategorii półciężkiej. Pojedynek na FEN 32 będzie jego pierwszym występem w Polsce i debiutem pod szyldem federacji.

 

KARTA WALK FEN 32:

70,3 kg, MMA: Mateusz Rębecki vs Jose Barrios*
93,0 kg, MMA: Wojciech Janusz vs Marcin Łazarz
120,2 kg, MMA: Szymon Bajor vs Ednaldo Oliveira
80,0 kg, MMA: Szymon Dusza vs Roland Cambal
83,9 kg, MMA: Rafał Lewon vs Piotr Walawski
77,1 kg, MMA: Cezary Oleksiejczuk vs Djamil Chan
70,3 kg, MMA: Mikołaj Lewandowski vs Wojciech Kawa
93,0 kg, MMA: Bartosz Szewczyk vs Akhmed Salamov
TBA vs TBA
*walka o pas mistrzowski FEN

Dodaj komentarz