Podsumowanie pierwszego półrocza 2023 w KSW

Pierwsze półrocze 2023 roku zostało zamknięte galą XTB KSW Colosseum 2, która odbyła się w czerwcu na PGE Narodowym.

W pierwszym półroczu 2023 roku kibice KSW mieli okazję obejrzeć 55 pojedynków, z których 35 zakończyło się przed czasem. W 26 z nich zawodnicy zafundowali swoim rywalom nokauty, a w dziewięciu poddania.KSW zorganizowało sześć gal, w trakcie których doszło do czterech starć mistrzowskich. Phil De Fries obronił pas wagi ciężkiej w boju z Toddem Duffee’em. Robert Ruchała zdobył tymczasowy tytuł wagi piórkowej w walce z Lom-Alim Eskievem. Adrian Bartosiński zasiadł na tronie wagi półśredniej po pokonaniu Artura Szczepaniaka, a Paweł Pawlak został nowym czempionem kategorii średniej po zwycięstwie nad Tomaszem Romanowskim.

W trakcie pierwszego półrocza KSW nie zwalniało tempa w zakresie pozyskiwania nowych zawodników. W okrągłej klatce zadebiutowało aż 31 Fighterów z różnych stron świata.

Organizacja zawitała ze swoimi wydarzeniami do pięciu miast. Dwa razy pojawiła się w Warszawie, a po jednym razie w Szczecinie, Lubinie, Tomaszowie Mazowieckim i Libercu. Po raz pierwszy w historii organizacja KSW przygotowała galę w Czechach, a czerwcu powróciła po raz drugi na PGE Narodowy, gdzie podczas wydarzenia na trybunach zasiadło 50 tysięcy kibiców.

W marcu organizacja KSW została nagrodzona Heraklesem za najlepszą galę roku 2022. Kapituła wybierająca laureatów przyznała organizacji Heraklesa za galę XTB KSW 77, która odbyła się 17 grudnia w Gliwicach.

W minionym półroczu powołana została Galerii Sław KSW. Łukasz „Juras” Jurkowski został pierwszym zawodnikiem uhonorowanym wprowadzeniem do Hall of Fame KSW. Specjalna ceremonia związana z tym wydarzeniem odbyła się 3 czerwca podczas gali XTB KSW Colosseum 2.

Najbardziej spektakularną akcją pierwszego półrocza okazał się nokaut Krzysztofa Głowackiego na Patryku Tołkaczewskim z XTB KSW Colosseum 2, który wzbudził zachwyt fanów i przyciągnął uwagę mediów z całego świata stając się prawdziwym hitem internetu. Tylko na profilach KSW w mediach społecznościowych wideo z nokautu obejrzano ponad sześć milionów razy.

Drugie półrocze rozpoczęło się lipcową galą KSW 84 w Gdyni. Najbliższa gala odbędzie się już 19 sierpnia Nowym Sączu.

INFORMACJA PRASOWA

Dodaj komentarz