Podsumowanie października w KSW

Dziesiąta gala KSW w roku 2023 odbyła się 14 października w hali Werk Arena w czeskim Trzyńcu. Organizacja po raz pierwszy w historii zawitała ze swoim wydarzeniem do tego miasta i po raz drugi przygotowała galę w Czechach.

W walce wieczoru gali KSW 87 Darko Stošić, numer jeden rankingu królewskiej kategorii wagowej, stanął w szranki z numerem trzy, najlepszym czeskim zawodnikiem wagi ciężkiej, Michalem Martínkiem. Darko od początku starcia zaczął wywierać presję, a Michal Martínek próbował trzymać go na dystans ciosami prostymi. Czech dobrze trafiał, a Serb czekał na okazję i gdy w końcu zaatakował potężnym lewym sierpem, Michal padł na matę znokautowany.

Podczas KSW 87 doszło do dziewięciu pojedynków, z których aż siedem zakończyło się przed czasem. Fani mieli okazję obejrzeć sześć nokautów i jedno poddania. Po gali przyznano trzy bonusy. Roman Szymański i Leo Brichta zostali wyróżnieni za najlepszą walkę wieczoru. Darko Stošić otrzymał bonus za najlepszy nokaut, a Oleksii Polischuck za najlepsze poddanie. Okazało się również, że walka Dawida Karety z Josefem Stummerem była osiemsetnym pojedynkiem, do którego doszło w KSW. W trakcie gali w Czechach zanotowano również trzysetny nokaut w organizacji. Zafundował go Rafał Haratyk Ivanowi Erslanowi. Podczas gali KSW 87 ogłoszono również, że do kolejnego wydarzenia w Czechach dojdzie już w lutym roku 2024 w Libercu.

Październik przyniósł także informacje o kolejnych zestawieniach gali XTB KSW 88 i XTB KSW 89, włącznie z walkami mistrzowskimi pomiędzy Adrianem Bartosińskim a Salahdine’em Parnasse’em oraz Michałem Materlą a Pawłem Pawlakiem. Przy okazji przypomniano, że Materla obchodzi w październiku dwudziesty jubileusz debiutu w świecie MMA.W ostatnim miesiącu ogłoszono, że do organizacji dołączyli Marcin Held  i Łukasz Charzewski oraz poinformowano o powrocie Marcina Wójcika, byłego pretendenta do tytułu kategorii półciężkiej, i przedłużeniu kontraktu przez Wilsona Varelę.

<informacja prasowa KSW>

Dodaj komentarz