PILNE – doniesienia: Mateusz Rębecki zawodnikiem UFC?!

Trwającą od dawna sagę na temat przejścia Mateusza Rębeckiego do UFC mogą zakończyć najświeższe informacje zza oceanu.

Wielokrotnie już nazwisko Mateusza Rębeckiego (15-1) przewijało się jako potencjalne wzmocnienie federacji UFC, jednakże nigdy do oficjalnego zatwierdzenia z obu stron nie doszło. Gdy popularny „Chińczyk” na dłużej wyjechał do Stanów, żeby trenować w American Top Team, temat powrócił jak bumerang.

Dzisiaj na światło dzienne wyszły nowe informacje w tej sprawie. Federacja UFC, z dniem 28 kwietnia, dodała na swoją stronę internetową oficjalny profil Rębeckiego – to oczywiście oznacza, że Polak został w jakiś sposób powiązany z organizacją.

„Jakiś”, ponieważ w grę wchodzi też możliwość, że Mateusz będzie toczył pojedynki w Dana White’s Contender Series – jak zresztą można wyczytać w zagranicznych kuluarach.

DWCS to organizacja stricte powiązana z UFC, którą zarządza sam Dana White. Dotychczas, wielu zawodników bijących się aktualnie w UFC, zaczynało swoją przygodę właśnie od Contender Series. Warto też zaznaczyć, że wszyscy fighterzy występujący na tej gali dodawani są do listy zawodników na stronie UFC, nawet jeśli nie zadebiutują w największej federacji świata.

Dodaj komentarz