Phil De Fries proponuje pojedynek z Michałem Kitą!

W minioną sobotę podczas gali KSW 54, powracający po przerwie do organizacji Michał Kita w spektakularnym stylu pokonał Michała Andryszaka. Po walce wymienił dwa nazwiska rywali z którymi chciałby zawalczyć i wskazał: byłego mistrza KSW Karola Bedorfa oraz Damiana Grabowskiego. Dość nieoczekiwanie na twitterze, mistrz wagi cięzkiej KSW Philipp De Fries wyraził swoje zainteresowanie pojedynkiem z Polakiem:

 

Kto chciałby zobaczyć moją obronę pasa w starciu z Michałem Kitą?”

 

Michał „Masakra” Kita ma na swoim koncie występy w najlepszych organizacjach MMA na świecie:  M-1 Global czy Bellator MMA. W polskiej organizacji zadebiutował w listopadzie 2015 roku, gdzie w walce o pas mistrzowski wagi ciężkiej został znokautowany w 2 rundzie wysokim kopnięciem przez ówczesnego championa Karola Bedorfa. W kolejnej walce poddał Michała Włodarka, by następnie na gali KSW 39 na Stadionie Narodowym szybko ulec Michałowi Andryszakowi. Po odejściu z KSW walczył dla Babilon MMA oraz FEN-u. Do KSW powrócił w minioną sobotę, gdzie w rewanżowym pojedynku szybko znokautował „Longera”.

 

Philip De Fries został mistrzem wagi ciężkiej KSW podczas gali KSW 43, która odbyła się 14 kwietnia 2018, w walce o tytuł pokonał on Michała Andryszaka. W polskiej organizacji stoczył dotychczas 4 pojedynki, żadnego nie przegrywając. Trzykrotnie bronił pas mistrzowski z takimi zawodnikami jak: Karol Bedorf, Tomasz Narkun i ostatnio podczas KSW 50 w Londynie z Luisem Henrique.

 

Dodaj komentarz