Petr Yan nowym mistrzem tymczasowym! Wypunktował Sandhagena

1 runda
Sandhagen z prostymi oraz niskimi kopnięciami, ochoczo miesza ustawienia, jest mobilny, dobrze kontroluje dystans. Petr z kilkoma własnymi low-kickami, dużo hand’fightingu, Cory trafia dobrym prawym sierpowym z bocznego kąta, a także frontalem na korpus. Ładna praca prostymi oraz niskimi kopnięciami w wykonaniu Sandmana, dużo zwodów i niekonwencjonalnych ruchów w wykonaniu szybkiego Cory’ego. Petr trafia ładnym prawym overhandem i niskim kopnięciem, ale jest wyraźnie mniej aktywny. Sandhagen trafia świetną kombinacją prostych połączoną z doskonałymi ciosami na korpus, Petr odpowiada niezłym middlem. Dobry low-kick Sandmana, Petr odpowiada własnym po czym ładnie przepuszcza pracą nóg atak Cory’ego. Sandhagen niespodziewanie idzie po sprowadzenie, bez skutku, ale na chwilę zamyka Petra na siatce. Sandhagen z prostymi, Petr odpowiada dobrym middlem. Cory kończy świetnie kombinację prostych low-kickiem, Rosjanin odpowiada własnymi, atakuje też regularnie kopnięciami na kolano. Sandhagen prezentuje swietne kąty uderzeń, jest bardzo aktywny, pracuje kombinacjami prostych, dodaje do tego frontale na korpus. Sandhagen z dobrym krosem, Yan odpowiada ładnym middlem i low-kickiem, Cory kontruje za pomocą 1-2.  Sandman idzie po sprowadzenie , ale inkasuje cios na rozerwanie, po którym jednak inkasuje mocnego low-kicka, którego odczuł. Trafia jednak prostymi, atakuje też  latającym kolanem choć nie trafił czysto.

2 runda
Cory z dobrym lewym sierpem i niskim kopnięciem, Yan odpowiada middlem, a także lowem. Sandhagen z frontalem na korpus i niskim kopnięciem, po chwili wymanewrował Yana pracą nóg i sam przejął centrum, trafił ładnym sierpem. Próbuje kuć go prostymi, ale Yan świetnie pracuje gardą, dobrze pracuje na nogach, odpowiada dobrze ciosem na korpus, po chwili Sandhagen jednak z tym samym. Yan z mocnym middlem, Sandhagen odpowiada low-kickiem i świetnymi ciosami na korpus, popoprawia jeszcze ciasnymi prostymi. Petr z niskim kopnięciem, Cory natomiast ze świetną kombinacją krosa z wysokim kopnięciem, choć technika nożna zblokowana. Sandhagen przechwycił kopnięcie i odpowiedział mocnym krosem, Yan po chwili z doskonałym overhandem który wzruszył Cory’ego, po chwili Rosjanin poprawił mocnym middlem. Sandhagen trafia świetnym ciosem na korpus i niskim kopnięciem, dalej jest mobilny i doskonale zmienia kąty, obaj trafiają jabami. Petr z low-kickiem, Sandhagen rusza do przodu i trafia dobrym sierpem w półdystansie, poprawia jeszcze ciosem na korpus, ale przyjął mocnego sierpa i obrotowy backfist. Wymiany w półdystansie, obaj świetnie trafiają, Yan nieco celniej, poprawia middlem, ale Sandhagen oddaje celną kombinacją prostych i low-kickiem. Cory z nieudaną próbą obalenia, ale inkasuje łokieć na rozerwanie. Sandman atakuje prostymi, latającym kolanem ale Yan ma ręce wysoko, po chwili trafia ładnie krosem, ale Sandhagen świetnie zmienia kąty, lokując na głowie Rosjanina lewego sierpa, po chwili poprawia low-kickiem.

3 runda
Sandhagen zaczyna kopnięciami, Petr z niskim kopnięciem ale Cory doskonale je blokuje i kontruje uderzeniem. Yan z dobrą obrotówką na korpus, Cory trafia natomiast kilkoma jabami i low-kickiem. Cory sporo mobilniejszy, ochoczo zmienia kąty ciosów, ale Yan lokuje mocne uderzenie na jego korpusie. Sandhagen z dobrym krosem i low-kickiem, ale Petr nieźle je blokuje, Cory z dobrą kombinacją prostych, chce dystansować przednią ręką, ale inkasuje prawego sierpa. Petr poprawia jeszcze światną kombinacją, ale Cory od rzu mocno oddaje. W następnych wymianach uderzeń obaj lokują sporo ciosów na swoich głowach, Cory sporo się rusza, kuje Petra prostymi, Yan agresywnie rusza zaś z sierpami, ale nie trafia czysto, przestrzelił też high’kickiem. Petr z niezłym middlem, Cory blokuje jednak gardą sierpa, Yan znowu trafia sierpami i doskonałym obrotowym łokciem! Sandhagen na deskach! Jednakże przetrwał, kręci się w parterze, Yan zaszedł mu za plecy ale Cory się podniósł. Po powrocie na nogi Sandman trafia łokciem oraz kilkoma prostymi, Petr oddaje mu w końcówce.

4 runda
Sandhagen z prostymi, trafił mocno kilkoma sierpami i prostymi w kombinacjach, zachwiał nawet delikatnie Petrem, ładnie przepuszcza jego ciosy. Petr z ładnym krosem w szarży, dołącza jeszcze świetną kombinację sierpa z overhandem. Cory z ładnym ciosem na korpus, ale Petr odpowiada 1-2, trafia jeszcze prawym sierpem. Cory kuje w dalszym ciągu rywala prostymi, idzie po obalenie i je zdobywa, Yan atakuje leglockiem, Cory próbuje tego samego, Yan jednak się podnosi ale Cory zajmuje jego plecy w klinczu, trafia dobrym kolanem. Dobre proste Sandhagena, ale inkasuje coraz więcej uderzeń! Raz sierpowe na głowę, raz mocne ciosy na korpus! Sandhagen jednak twardy, niektóre uderzenia też przepuszcza, nadal dobrze orbituje pomimo widocznego zmęczenia, sam trafia mocnym łokciem i bardzo dobrymi ciosami na korpus. Potężny prawy overhand Yana, Cory jednak zniósł go dzielnie. Sandhagen z nieudaną próbą obalenia, ale podnosi się z parteru. Obaj trafiają po powrocie na nogi.

5 runda
Sandhagen nadal mobilny, trafia prostymi, obaj lokują kopnięcia na swoich wykrocznych nogach, atakuje latającym kolanem ale na gardę. Cory z low-kickiem, świetnie przepuszcza pracą nóg kilka ataków Petra. Yan idzie po obalenie, Sandhagen dobrze się broni ale inkasuje kilka ciosów na rozerwanie. Petr z high’kickiem! I low-kickiem, po chwili trafia też krosem, ale Sandhagen sam odpowiada mocnym sierpem, trafia też ładnym ciosem na korpus. Cory dobrze się rusza, zamortyzował ciosy Petra w szarży, ale zainkasował podbródkowego, trafił ciosem na korpus, a także frontalem na korpus, po chwili jeszcze kolanem. Sandhagen z prostymi, latającym kolanem, obrotówka Yana, Sandhagen jednak rusza do przodu, ponownie latające kolano. Koniec tej świetnej walki.

 

Sędziowie byli jednogłośni, wskazali na Petra Yana w stosunku 49-46, który tym samym zostaje mistrzem tymczasowym wagi koguciej. Wraca na tor wygranych po ostatniej walce, w której w nietuzinkowy sposób utracił pas. Sandhagen przegrywa natomiast drugą walkę z rzędu.

Dodaj komentarz