Oskarżony o gwałt i popularne whisky – garść ciekawostek o zawodnikach gali UFC Vegas 48

Gala UFC Vegas 48, którą zwieńczy pojedynek Johnny’ego Walkera (18-6) z Jamahalem Hillem (9-1) już jutro! Zapraszamy więc do zapoznania się z ciekawostkami na temat wybranych bohaterów karty głównej.

Johnny Walker to tak naprawdę Walker Johnny. W MMA używa jednak odwrotnej kolejności, gdyż niemal wszystkim kojarzy się to ze znaną marką produkującą whisky, choć jak sam twierdzi – podczas narodzin, jego ojciec nie był pod wpływem żadnego trunku. Gdy zaczął trenować sporty walki, zapisał się w międzyczasie na kurs tańca, ponieważ uważał, że to pomagało mu uczyć się poruszania po klatce.

Jamahal Hill ma aż sześcioro dzieci – trzech synów i trzy córki. Podczas nauki na uniwersytecie w Davenport grał w koszykówkę i dużo myślał o poważnej karierze w tym sporcie. Porzucił jednak basket na rzecz sztuk walki w 2017 roku.

Podczas gdy Kyle Daukaus kończył szkołę średnią, ważył on aż 120kg. Jego ówczesny trener sugerował mu więc wtedy występy w wadze ciężkiej, jednak ten zrzucił zbędne kilogramy i startuje obecnie w wadze średniej. Jest bratem innego zawodnika UFC – Chrisa Daukausa.

Praktycznie całe dzieciństwo i okres młodości Jamie Pickett spędził wychowując się z dziadkami. Jego ojciec wiele lat spędził w więzieniu, natomiast uzależniona od narkotyków matka porzuciła rodzinę w czasach jego młodości.

W 2018 roku, Abdul Razak Alhassan został oskarżony o gwałt na dwóch kobietach, którego miał się dopuścić podczas nocnej imprezy w Teksasie. Reprezentant Ghany nie przyznawał się do winy i po długotrwałym procesie sąd zdecydował o uniewinnieniu go.

Jim Miller śrubuje rekord! Jego sobotni występ przeciwko Nikolasowi Mottcie, będzie jego 39 walką w federacji UFC! To więcej niż jakikolwiek inny zawodnik w całej historii.

P.G

 

Dodaj komentarz