Organizacje żegnają Mateusza Murańskiego [*]

Świat freak-fightów nadal nie może i pewnie przez długi okres czasu nie będzie mógł pogodzić się z wiadomością jaka napłynęła do nas wczoraj. Znany z występów na galach freakowych- Mateusz Murański (4-2) nie żyje. [*]

Jak wiadomo nic nie cofnie czasu ani życia Mateuszowi, ale wspomnienia związane z ”Muranem” zostaną z nami do końca życia, o czym wspominają organizacja, na których swoje boje toczył 29-letni zawodnik.

Fame MMA:

”Nadal nie dociera do nas to, co się stało…
Mateusz niedawno dowiedział się, że film „IO” Jerzego Skolimowskiego, w którym zagrał jedną z ról, został nominowany do Oscara. Na mailu czekał na niego nowy kontrakt na 5 walk. Jego kariera aktorska nabierała tempa. Miał rodzinę, plany, perspektywy. Całe życie stało przed nim otworem. Mateusz miał 29 lat. Kochał i był kochany.

Ciężko to wszystko zrozumieć. Ciężko w to uwierzyć. Jeszcze ciężej się z tym pogodzić, ale Mateusza nie ma już z nami.

Wielu z Was kojarzy go z kontrowersji i mocnych potyczek słownych. My poznaliśmy jego prawdziwą twarz – wesołego chłopaka, z uśmiechem przyklejonym od ucha do ucha. Za każdym razem, gdy mijaliśmy się w hotelowym korytarzu lub spotykaliśmy przy scenie, można było z nim pożartować, pośmiać się. Każdego traktował tak samo. Nie hierarchizował ludzi. Naszą ostatnią rozmowę zapamiętałem bardzo dobrze. Minęliśmy się w korytarzu łódzkiej Atlas Areny, zaraz po przegranej walce z Arkiem Tańculą. Mateusz był pełen pokory i spokoju. Wiedział, gdzie popełnił błąd. Przyjął tę przegraną z godnością. Nie szukał usprawiedliwień. Przyznał się, że już dzień przed walką czuł zbyt duży spokój. Czuł, że coś jest nie tak. Staliśmy tak przez moment, analizując przebieg walki. Na koniec zamilkł na chwilę, spojrzał na mnie, uśmiechnął się szeroko i powiedział „Zobaczysz następnym razem. Zaskoczę wszystkich!”.

Taki był dla nas. Takiego go właśnie zapamiętamy. Żegnaj Mati.

Rodzicom Mateusza i jego najbliższym, składamy najszczersze wyrazy współczucia. Mateusz był częścią FAME i pozostanie na zawsze w naszych sercach.

Wyciszamy całą komunikację do końca tygodnia. Uczcijcie razem z nami pamięć o Mateuszu.”
High League:

”Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o śmierci Mateusza Murańskiego. Mateusz, spoczywaj w pokoju. Kondolencje dla rodziny i bliskich.”
Prime MMA Show:

”Dziś odszedł od nas Mateusz Murański. Jako federacja przekazujemy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie oraz najbliższym.
Spoczywaj w pokoju, Mateusz.”

 
FEN:

”Dziś w wieku 29 lat odszedł członek rodziny MMA, Mateusz Murański. Jako organizacja FEN wyrażamy najszczersze kondolencje dla rodziny i bliskich.”

 

 

Dodaj komentarz