Oli Thompson w walce o pas, Bahati i Bakocević – znane nazwiska na gali FNC 6

Chorwacka organizacja Fight Nation Championship zakontraktowała znane nazwiska na swoje nadchodzące wydarzenie.

Na prawie dwa miesiące przed galą FNC 6 federacja odkrywa karty i ujawnia coraz to więcej nazwisk zawodników, którzy na niej zawalczą. W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że jednymi z głównych postaci tego wydarzenia, będą znane nam dobrze twarze z m.in. KSW.

21 czerwca w chorwackim mieście Karlovac, główną atrakcją miejscowej publiczności będzie starcie Oliego Thompsona (21-14) z Ivanem Vitasoviciem (9-5-1), w którym na szali będzie pas mistrzowski wagi ciężkiej. 

Thompson toczył pojedynki dla wielu światowych organizacji, w tym dwóch polskich – KSW oraz FEN. To właśnie w tej drugiej, nie tak dawno temu zdobył mistrzowski tytuł, odprawiając Szymona Bajora (23-9) w zaledwie 23 sekundy. Przy okazji gali FEN 39 w marcu tego roku, Anglik po raz pierwszy miał stanąć w obronie swego trofeum naprzeciw Michała Andryszaka (23-10). Do walki jednak nie doszło, gdyż „Longer” nabawił się problemów zdrowotnych tuż przed samym starciem.

https://www.instagram.com/p/CdF3r6KrgqP/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Kolejną, dobrze kojarzoną postacią podczas FNC 6, będzie Yannick Bahati (9-6). „Black Mamba” największe sukcesy odnosił w południowoafrykańskiej federacji EFC, gdzie został mistrzem kategorii średniej. Na polskiej ziemi bił się tylko raz – podczas KSW 43 we Wrocławiu, gdzie zmierzył się z zaczynającym wtedy swoją karierę Damianem Janikowskim (7-4), który znokautował go w 18 sekund. Podczas szóstej edycji chorwackiej gali, przeciwnikiem Bahatiego będzie Mario Žgela (6-2), którego również możemy kojarzyć z występów na FEN czy Babilon MMA.

https://www.instagram.com/p/CdGtH8zL-pO/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Ostatnim i chyba najbardziej rozpoznawalnym przez polskich kibiców zawodnikiem, jest Vaso Bakocević (40-22-1). O tym, gdzie i z kim bił się Vaso pisać nie będziemy, bo zdecydowanie prościej byłoby wymienić federacje w których go nie było. Śmiało można jednak stwierdzić, że sporą część swoich starć stoczył w Polsce, w tym ostatnio – niespełna tydzień temu – podczas gali WOTORE 5, gdzie szybko uległ Marcinowi Wrzoskowi (14-7) w walce na gołe pięści. Oponent Vaso na czerwcowym FNC nie jest jeszcze znany.

https://www.instagram.com/p/Ccm7HqYLLt-/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Dodaj komentarz