Objawienie gali KSW 67 rywalem Sebastiana Przybysza w starciu mistrzowskim na KSW 69

Laureat statuetek Heraklesa w kategoriach walka i poddanie roku 2021, Sebastian Przybysz (9-2, 4 KO, 2 Sub), stanie do drugiej obrony pasa mistrzowskiego w kategorii koguciej podczas KSW 69 już 23 kwietnia. W warszawskim Studio ATM Polak zmierzy się z gruzińską sensacją, Zuriko Jojuą (8-1, 1 KO, 4 Sub).

Bilety na galę KSW 69 są już w sprzedaży w serwisie eBilet.pl.

Sebastian Przybysz zaczął rok 2022 od sięgnięcia po prestiżowe statuetki Heraklesa w kategoriach poddanie roku oraz walka roku. Obie te nagrody zostały przyznane gdańszczaninowi za walki mistrzowskie, które stoczył w 2021. W pięciu ostatnich bojach posiadacz pasa kategorii koguciej znokautował Bogdana Barbu i Jakuba Wikłacza, poddał Bruno Augusto dos Santosa oraz wypunktował Lemmy’ego Krušiča i Antuna Račića. W walce z tym ostatnim sięgnął po tytuł, a samo starcie nazywane jest jednym z najlepszych pojedynków w historii KSW.

Zuriko Jojua przebojem wdarł się do polskiej organizacji. Gruzin zadebiutował w KSW podczas lutowej gali i od razu zwrócił na siebie uwagę zarówno szefów KSW, jak i przede wszystkim kibiców. Fenomenalny „Zura” przez dwie rundy toczonego w szalonym tempie pojedynku dominował solidnego Shamila Banukayeva, a następnie poddał przeciwnika balachą w trzeciej odsłonie. Jojua na co dzień mieszka w Łodzi, gdzie trenuje w klubie Octopus. 26-latek w zawodowej karierze wygrał osiem walk, a cztery z nich kończył przez duszenie lub dźwignię.

Walka o pas kategorii koguciej| KSW Bantamweight Championship Bout

61,2 kg/135 lb: Sebastian Przybysz (9-2, 4 KO, 2 Sub) vs Zuriko Jojua (8-1, 1 KO, 4 Sub)

Karta główna

83,9 kg/185 lb: Cezary Kęsik (13-1, 10 KO, 2 Sub) vs Paweł Pawlak (19-4-1, 9 KO, 3 Sub)

 

(informacja prasowa)

Dodaj komentarz