Nie widzę, żeby ta walka trwała pełne trzy rundy – Trener Donalda Cerrone o przygotowaniach do walki

Donald Cerrone na UFC 249, które odbędzie się już 9 maja podejmie w oktagonie Anthonego Pettisa, próbując zrewanżować się mu za porażkę z 2013 roku. W wywiadzie dla MMAfighting o przygotowaniach do walki zabrał głos trener „Cowboy’a” – John Wood.

Cerrone aktualnie ma za sobą trzy przegrane walki pod rząd, jednak były to potyczki z aktualnymi uczestnikami walki wieczoru gali UFC 249 Tony Fergusonem i Justin Gaethje, a także największą gwiazdą federacji Conorem McGregorem. Trener Wood widzi w Donaldzie Cerrone wielką wolę powrotu do wygrywania:

„Wiem, że Donald jest po kilku przegranych, jednak on chce wrócić wygrywania starć i zdecydowanie robi wszystko, żeby tak się stało. Wierzę, że zobaczysz wybuchowego „Cowboy’a” gotowego skopać tyłek, jestem tego pewny. ”

Trener pomimo wielkiej wiary w swojego zawodnika nie umniejsza umiejętności Pettisa i bardzo mocno docenia przeciwnika. Wood ma niewiele czasu na przygotowanie Cerrone do walki. Cała karta gali została dopięta bardzo szybko i podkreśla, że nie zamierzają wprowadzać żadnych olbrzymich zmian tylko dostosować to co aktualnie posiadają do oponenta:

„Za każdym razem, gdy masz kogoś takiego jak Pettis, który jest oczywiście bardzo utalentowany, musisz przygotować się na wszystko. Mamy bardzo krótki okres przygotowawczy. Jestem tutaj, aby dodać i zmienić kilka rzeczy, które według mnie mogą być przydatne w walce. Po prostu dopracowujemy niektóre rzeczy i będziemy gotowi na wszystko. Nie widzę, żeby ta walka trwała pełne trzy rundy i zdecydowanie jestem zdania, że Donald wygra pojedynek”.

Cały wywiad z trenerem może obejrzeć poniżej:

Dodaj komentarz