Nick Diaz prawdopodobnie zawalczy w UFC pod koniec roku

Nick Diaz (26-10) prawdopodobnie powróci do klatki UFC pod koniec 2022 roku.

Tak twierdzi Cesar Gracie – założyciel słynnego klubu Cesar Gracie BJJ, a także główny trener starszego z braci Diaz, który zdecydował zakomunikować o ewentualnym powrocie podopiecznego na swoich mediach społecznościowych.

https://www.instagram.com/p/CcMH-_PvCiD/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Chcemy, żeby Nick Diaz zawalczył pod koniec roku.”

Stocktończyk powrócił do UFC po ponad sześcioletniej nieobecności we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to stoczył pojedynek z Robbie Lawlerem (29-15) podczas gali UFC 266. Po całkiem udanym początku walki – został znokautowany przez byłego mistrza wagi półśredniej w trzeciej rundzie pojedynku.

Jakiś czas po zakończeniu tamtego starcia, mediom udzielił wywiadu sam Dana White, który nie ukrywał, że jest pod wrażeniem występu Diaza, aczkolwiek nie sądzi żeby on sam chciał jeszcze kiedyś wystąpić.

– Byłem pod wrażeniem jego powrotu we wrześniu. Rozmawiałem z Robbiem Lawlerem i miał ogromny szacunek do niego i do tego, jak walczył. Ale niezależnie od tego, jak dobrze wyglądał Diaz, co zrobił po tak długiej przerwie, nie sądzę, że Nick powinien więcej walczyć. Jest dorosłym mężczyzną, może robić co chce. Ale nie sądzę, żeby Nick robił to, bo to kocha. Robi to, bo musi to robić. Ludzie zawsze mnie pytają, co jest kluczem do sukcesu.  Wszystko sprowadza się do bycia szczęśliwym i robienia tego, co kochasz”.

Wygląda więc na to, że będziemy mieli okazję, żeby raz jeszcze obejrzeć starszego z braci Diaz w oktagonie UFC – być może po raz ostatni, bo tylko jedna walka, została 38-latkowi do wypełnienia jego kontraktu.

Dodaj komentarz