”Moje młoty muszą go uziemić”- Mozny przed walką na KSW 79

Tomáš Možný, który w przeszłości pokonał Arkadiusza Wrzoska w kickboxingu, liczy na to, że już niedługo pobije go również na zasadach MMA.

Bilety na galę KSW 79 już w sprzedaży na eBilet.pl
Podczas gali KSW 79 Tomáš Možný zmierzy się z Arkadiuszem Wrzoskiem, którego kilka lat temu pokonał w kickboxerskim ringu.

”Bardzo dobrze wspominam walkę z Arkiem, ponieważ go wtedy pokonałem. Starcie było bardzo trudne, bo Arek to bardzo twardy zawodnik. Ostatecznie jednak walka polega na tym, że wygrywa lepszy, a wtedy byłem nim ja.”

Do kickboxerskiej walki Arkadiusza Wrzoska z Tomášem Možným doszło w roku 2015 podczas gali w Warszawie. Panowie starli się w boju o pas mistrzowski organizacji WKU. Pojedynek rozegrał się na pełnym dystansie.

”Myślę, że Arek bardzo się zmienił od naszego ostatniego spotkania w ringu. Stał się silniejszy, rozwinął się pod względem technicznym, a do tego pokonał światową legendę K-1 – Badra Hariego. Arek mógł wygrać z Badrem Harim, a ja mogę wygrać z nim. Arek jest topowym stójkowiczem, ale myślę, że walczyłem z lepszymi od niego. Jest tylko jeden Tomáš Možný – „Słowacki gigant”!”

Tomáš Možný jest jednym z czołowych europejskich kickboxerów wagi ciężkiej. W ringach stoczył ponad 30 pojedynków, z których 21 wygrał. Rywalizował w prestiżowej organizacji Glory, gdzie jego starcie z Antonio Plazibatem zostało wybrane najlepszą walką roku 2019. W kickboxingu Možný wywalczył między innymi tytuł mistrza świata i Europy. „Słowacki Gigant” ma za sobą również dwie walki w MMA. Ostatni raz rywalizował w klatce w październiku zeszłego roku i podczas gali Real Fight Aren dopisał do swojego rekordu zwycięstwo przez nokaut.

” Od 15 lat walczę w K-1. Walczyłem między innymi dla Glory, największej kickboxerskiej organizacji na świecie. Czuję jednak, że dobrze odnalazłem się w MMA. Kiedy wyląduję z Arkiem w parterze, to moje młoty muszą go po prostu uziemić. Myślę, że nasza walka będzie podobna do starcia Wrzoska z Sararą. Uważam, że skończy się ona nokautem, bo obaj mamy kowadła w rękach. Będziemy walczyć w małych rękawicach, a w wadze ciężkiej jeden mocny cios może skończyć walkę.”

Do pojedynku Tomáša Možnego z Arkadiuszem Wrzoskiem dojdzie już 25 lutego podczas gali KSW 79 w Libercu.

<INFORMACJA PRASOWA>

Dodaj komentarz