Mógł być OKTAGON, będzie UFC? Piotr Kacprzak może przebierać w ofertach

Młody i utalentowany polski zawodnik kategorii piórkowej na brak ofert nie może narzekać – jego przyszłość rysuje się w kolorowych barwach.

Podczas wczorajszej emisji cotygodniowego programu Oktagon Live, gościem w studiu był Artur Gwóźdź – trener, matchmaker a przede wszystkim szef grupy menedżerskiej Artnox Fight Sport, pod której skrzydłami jest obecnie wielu polskich i zagranicznych zawodników.

Przy okazji tej wizyty, nie mogło oczywiście zabraknąć pytań o plany na przyszłość poszczególnych zawodników należących do tejże grupy. Ciekawe informacje otrzymaliśmy między innymi o bardzo utalentowanym zawodniku z dywizji piórkowej – Piotrze Kacprzaku (9-3)

Jak powiedział menadżer Artur Gwóźdź – jakiś czas temu, Radomianin otrzymał lukratywną propozycję od czeskiej organizacji OKTAGON MMA – otóż miał on zmierzyć się o pas mistrzowski kategorii piórkowej z niepokonanym jak dotąd obecnym mistrzem – Losene Keitą (11-0). Okazało się jednak, że mimo wstępnego dogadania się obu stron, pojedynek do którego miało dojść podczas kwietniowej gali OKTAGON 42 nie doszedł do skutku, a powodem tego, był zbyt krótki termin na zbicie odpowiedniej ilości kilogramów przez Kacprzaka. Ostatecznie Keita zmierzył się z Czechem Jakubem Tichotą (5-2) i obronił trofeum. 

To nie koniecznie okazało się być wielką stratą dla kariery zawodnika klubu Marga SFG Radom, gdyż na światło dzienne wyszły kolejne informacje – otóż wedle słów Artura Gwoździa, oficjalnie złożyli oni już swoją aplikację do występu podczas jednej z tegorocznych gal Dana White’s Contender Series, a na – miejmy nadzieję – pozytywną odpowiedź ze strony amerykańskiego promotora, musimy poczekać najprawdopodobniej do końca tego miesiąca.

Mistrz kategorii piórkowej organizacji Babilon MMA nie zamyka się również na oferty ze strony KSW, gdzie notabene miał już okazję się zaprezentować – na gali KSW 68 w swoim rodzinnym Radomiu pewnie wypunktował Brazylijczyka Jose Marcosa (11-7), jednakże był to jedynie występ jednorazowy.

Dodaj komentarz