Michał Dreczkowski zawalczy o pas bułgarskiej organizacji RPC podczas czerwcowej gali

Będący na początku swojej zawodowej kariery polski zawodnik, już niedługo przystąpi do walki o pas. Taką informacją, podzieliła się z nami jedna z europejskich organizacji.

Do debiutu Michała Dreczkowskiego (2-0) w bułgarskiej organizacji Real Pain Challenge miało dojść już na początku marca, jednak z powodu kontuzji stopy, reprezentujący poznański klub Ankos MMA zawodnik, musiał się z tej walki wycofać.Kilka miesięcy później poznaliśmy nową datę pojedynku Polaka. Jak przekazano dzisiaj w mediach społecznościowych, już 3 czerwca, podczas gali RPC 5 w Płowdiwie, Dreczkowski zadebiutuje pod sztandarem bułgarskiej organizacji, a stawką w tym zestawieniu będzie mistrzowski pas kategorii półciężkiej.

Rywalem Polaka w tym starciu okazał się być były bułgarski sztangista Hristo Bonchev (2-1). 38-latek swój pierwszy zawodowy pojedynek stoczył już w 2019 roku, jednak po porażce zdecydował się na trwającą blisko 2 lata przerwę od startów. Powróciwszy w 2022 roku, zdołał zwyciężyć kolejne dwie walki, których wynikiem będzie zbliżające się właśnie starcie o pas.

Dreczkowski na zawodowstwie jest jak dotychczas niepokonany, a swoje dwa cenne zwycięstwa, zdobył kolejno na galach Strife 2 i Fight Empire MMA 2. 

Dodaj komentarz