Michał Cieślak vs. Lawrence Okolie

Już 27 lutego Michał Cieślak (21-1, 15 KO) zmierzy się z Lawrencem Okolie (17-0, 14 KO). Stawką walki będzie oczywiście posiadany przez Brytyjczyka pas WBO wagi junior ciężkiej.

 

Cieślak wystąpi pierwszy raz od maja, kiedy zastopował już w pierwszej rundzie Jurija Kaszińskiego. Była to jedyna runda, którą zawodnik z Radomia stoczył w zeszłym roku. Dla Cieślaka będzie to druga szansa wywalczenia tytułu, po legendarnej już wyprawie do Kongo i przegranej w dobrym stylu z Ilungą Makabu.

 

Lawrence Okolie w dotychczasowej karierze stoczył 17 walk i wszystkie wygrał. 14 z nich zakończył nokautami na swoich przeciwnikach. Przed rokiem Brytyjczyk pokonał Krzysztofa Głowackiego. W ostatniej swojej walce 29-letni zawodnik wygrał z Dilanem Prasoviciem.

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Eddiego Hearna gala rozpocznie się o wcześniejszej, niż zazwyczaj porze – start przewidziany jest na godzinę 18.00 czasu polskiego, ponieważ odbędzie się w niedzielę. Oznacza to, że Cieślak i Okolie mogą pojawić się w ringu nawet w okolicach godz. 22.00.

 

Transmisja gali w Polsce na platformie DAZN.

 

J.S

Dodaj komentarz