Mateusz Gamrot: „Po co się kłócić, jak mogło dojść do porozumienia”

Podwójny mistrz KSW Mateusz Gamrot, oraz jego manager Paweł Kowalik byli gośćmi programu Octagon Live na Kanale Sportowym.

Mateusz Gamrot po ponad rocznej przerwie miał powrócić do walk na gali KSW 53, niestety gala oraz najbliższe eventy KSW zostały odwołane.

„Ja wyczekuje cały czas. Zabrakło praktycznie siedmiu dni do zrealizowania gali, wiedziałem wcześniej że walczę na KSW 53, ale do tego nie doszło.”

Gamrot poruzył, również temat kontraktu z KSW i jego długości:

„Początkowo zapowiadało się że pójdziemy na noże, doszliśmy do pewnego konsensusu. Po co się kłócić, jak mogło dokść do porozumienia. Miała odbyć się jedna walka z Salahdine Parnassem. Nikt nie spodziewał się że Francuz nie zgodzi się na to. Stąd porozumienie co do dwóch pojedynków, fajnie bo to jest też kontrakt czasowy. Miałem na uwadze że spędziliśmy dużo czasu razem, walczyłem tam osiem lat, tam stoczyłem trzynaście pojedynków.”

„Chciałem zakończyć komtrakt i móc gdzieś dalej pójść walczyć. Czasem emocje biorą górę. Minął też rok czasu, w międzyczasie odbyło się kilka rozmów, z każdej coś wynikło dalszego. Nie ma sensu przekrzykiwać się, nie walczyć i szarpać się 

„Na samym początku rozmawiałem z federacją, potem wkroczył Dariusz Maciński, który zawsze pomaga mi od strony prawnej, ale i sponsorskiej. Następnie dołączył do sprawy Paweł Kowalik.”

Mateusz Gamrot w programie podkreślił, że po przejściu do federacji UFC zamierza rywalizować w kategorii lekkiej.

W programie wyjaśniono sytuację pasów KSW. „Gamer” nadal jest podwójnym mistrzem kategorii piórkowej oraz lekkiej, po odejściu do UFC, Normane Parke i Salahdine Parnasse zostaną pełnoprawnymi mistrzami swoich kategorii.

Salahdine Parnasse jasno określił dlaczego nie doszło do walki z Mateuszem Gamrotem oraz w jakiej kategorii wagowej chce toczyć swoje pojedynki

“Ja chce walczyć o pas kategorii piórkowej to logiczne, Mateusz chciał walczyć w kategorii lekkiej to nie jest tylko drobna różnica a Mateusz jest wymagającym przeciwnikiem, nie mogłem się zgodzić. Moja dywizja to dywizja piórkowa, dodatkowo Mateusz nie bronił ostatnio pasów dwóch dwóch kategorii a to nie jest normalna sytuacja. Działajmy zgodnie z kategoriami”

Paweł Kowalik powiedział że umowa Gamrota z UFC, mogłaby być drugim najwyższym kontraktem startowym wśród Polaków. Najwyższy kontrakt na wejściu dostał Marcin Tybura.

Mateusz Gamrot nie wykluczył trzeciej walki z tymczasowym mistrzem KSW w wadze lekkiej Normanem Parke, od ich ostatniej walki minęło trzy lata, lecz Polak nie widzi jednak czegoś nowego w ostatnich walkach Normana.

 

 

Dodaj komentarz