Mateusz Gamrot o zmianie rywala przed długo wyczekiwanym debiutem w UFC!

W dzisiejszym odcinku na Kanale Sportowym z serii Oktagon Live gośćmi w studio byli najgłośniejsza postać polskiego MMA ostatnich miesięcy, świeżo upieczony mistrz UFC – Jan Błachowicz oraz dyrektor sportowy KSW – Wojsław Rysiewski.

Od Janka usłyszeliśmy szczegółowy opis ostatnich dni przed walką i jego odczucia co do samego pojedynku. Trzeba przyznać, że sam pojedynek okazał się grą do jednej bramki, co wciąż dla wielu jest niebywałe i nie do wiary. Mamy mistrza świata proszę Państwa, powiedzmy to głośno raz jeszcze!!

W programie udało się połączyć również z niesionym wielkim sukcesem rodaka i równie piekielnie rozpędzonym Mateuszem Gamrotem, który przebywa obecnie w hotelu w Londynie, gdzie przechodzi przymusową kwarantanne przed wylotem do Fight Island.

Mateusz nie omieszkał pogratulować mistrzowi i podzielił się energią, którą Janek przekazał mu swoim sukcesem.

„Powiem szczerze, że Twoja walka i Twój sukces dał mi generalnie takiego kopa, że wbijam na pewniaku do Abu Zabi”!

Na co mistrz odpowiedział::

„To ja wbijam w takim razie na pewniaka do bukmacherów”!

Gamrot został również zapytany o komentarz w związku ze zmianą rywala na Gurama Kutateladze,

„Nie miałem kompletnie pojęcia kto ma być na zastępstwo, miałem tylko nadzieje, że znajdzie się ktoś z kim będę mógł zawalczyć. Zdaje sobie sprawę z tego, że to krótki odstęp czasowy od mojej ostatniej walki, aczkolwiek naprawdę fenomenalnie się czuje, plus zwycięstwo Janka i podpisanie kontraktu dało mi takiego kopa, że chcę zawalczyć. Jedyne co to szkoda, że to debiutant, natomiast kroczek po kroczku myślę, że wszystko przyjdzie w swoim czasie, Oglądałem walki Gurama, mocny stójkowicz z przeciętną defensywą zapaśniczą i parterem. Więc bardzo mocno widzę swoje szanse!”

„Jeśli chodzi o przygotowanie pod poprzedniego rywala, nie ma co porównywać tych zawodników, ponieważ są inni stylistycznie. Ja przygotowuje się przekrojowo i staram się być elastycznym zawodnikiem. Mam swój plan, jednak staram się zawsze przystosowywać w trakcie walki do przeciwnika. Dlatego też myślę, że jestem bardzo dobrze przygotowany!”

Jan Błachowicz na koniec został poproszony o wskazówki dla byłego podwójnego mistrza KSW przed wyjazdem do Abu Zabi:

„Mateusz jest na tyle doświadczonym i ogarniętym zawodnikiem, że jemu nic nie trzeba mówić. On ma psychę i umiejętności na mistrza, także on wie najlepiej co zrobić, żeby tą walkę wygrać. Ma swój styl i ja jestem przekonany, że on to po prostu zrobi i nie będziemy musieli oglądać pełnego dystansu, także druga runda maksymalnie!”

Nie brakuje więc wiary w niepokonanego w zawodowej karierze Gamera! Czy uda się zanotować 18 zwycięstwo w nieskazitelnym rekordzie zawodnika poznańskiego Czerwonego Smoka ? Odpowiedź na to pytanie już 17 października!

 

 

 

Dodaj komentarz