Martin Zawada zawalczy na pierwszej gali OKTAGON MMA w 2023 roku

Czeska organizacja OKTAGON MMA zaczęła odsłaniać karty swojego pierwszego wydarzenia w 2023 roku. Dzisiaj ogłoszono, że jednym z bohaterów tej rozpiski będzie dobrze znany w Polsce zawodnik.

Do końca bieżącego roku pozostał niecały miesiąc, a mimo to będziemy świadkami jeszcze dwóch gal spod szyldu federacji OKTAGON. Wiemy już też, kiedy i gdzie odbędzie się pierwsze wydarzenie po Nowym Roku.

11 lutego w Monachium, odbędzie się gala OKTAGON 39, a jednym z głównych bohaterów tego wieczoru będzie prawdziwy weteran polskiej i europejskiej sceny MMA – Martin Zawada (29-17-1) który skrzyżuje rękawice z reprezentantem Niemiec – Alexandrem Poppckiem (15-4)

https://www.instagram.com/p/ClrZW6ijaDM/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

„King Kong” debiut w czeskiej organizacji zaliczył w czerwcu 2022 roku, przegrywając starcie z jednym z czołowych zawodników kategorii półciężkiej w Europie – Stephanem Pützem (20-5). Lutowy pojedynek będzie więc drugim występem byłego zawodnika KSW w federacji OKTAGON.

Poppeck ma już za sobą występy w wielu federacjach na całym świecie, brał udział między innymi w Dana White’s Contender Series w 2019 roku, gdzie jednak przegrał z obecnym numerem #6. rankingu wagi półciężkiej UFC – Jamahalem Hillem (11-1). Po kilku występu w mniejszych federacjach, wrócił do OKTAGON MMA i wygrał swoją ostatnią walkę w październiku tego roku.

Dodaj komentarz