Makhachev vs. Dos Anjos walką wieczoru gali UFC Vegas 14

Pojedynek w wadze lekkiej w którym były mistrz Rafael Dos Anjos (29-13) zmierzy się z pochodzącym z Dagestanu, Islamem Makhachevem (18-1) został ogłoszony main eventem gali UFC Vegas 14, która odbędzie się 14 listopada w centrum szkoleniowym UFC Apex znajdującym się w Las Vegas. 

 

36-letni Dos Anjos w największej organizacji MMA na świecie walczy od 2008 roku. Brazylijczyk w tym czasie należał do ścisłej czołówki kategorii lekkiej, a w 2015 roku zdobył pas mistrzowski pokonując Anthony’ego Pettisa. Na swoim koncie ma 42 stoczone pojedynki. Wygrywał z takimi zawodnikami jak: Donald Cerrone, Benson Henderson czy Nate Diaz.

 

Islam Makhachev ma 29 lat i pochodzi z Machaczkały. Trenuje on w klubie Fightspirit Team. Rosjanin przed podpisaniem kontraktu z UFC walczył dla cenionej organizacji M-1 Global. W amerykańskiej organizacji zadebiutował w maju 2015 roku, tocząc w niej dotychczas 8 pojedynków z czego siedem zakończył wygranymi. W swojej karierze pokonywał m.in Mansoura Barnaouiego, Armana Tsarukyana i Gleisona Tibau.

 

Dodaj komentarz