Maciej Kawulski o wstrzymaniu sportu: „Znów stoimy u progu globalnej egzekucji tyle, że dziś pętlę na szyje zakładamy sobie poniekąd sami”

W związku z coraz gorszą sytuacją związaną z Koronawirusem w Polsce, wczoraj ogłoszono nowe obostrzenia, które poważnie ograniczają funkcjonowanie sportu. Na ten moment zamknięto siłownie czy basenu. Jeden ze współwłaścicieli polskiej organizacji KSW, Maciej Kawulski postanowił w mediach społecznościowych skomentować aktualną sytuację.

 

 

Poniżej pełny wpis Kawulskiego z jego profilu na Facebooku (pisownia orginalna):

„Kiedy świat staje na głowie ty wcale nie musisz kręcić się razem z nim. Ciężko dziś patrzeć z odwagą w przyszłość ale czy mamy inne wyjście ? Chociaż to w ogóle tak nie wyglada, fakt jest taki, że żyje już całkiem długo 🥴 Przez te wszystkie lata przeżyłem wiele wzlotów, parę upadków i chyba ze dwa globalne kryzysy. Byłem jednak zbyt zajęty by je dostrzec a co dopiero im ulec lub się im poddać. Dowiadywałem się o nich z telewizji a potem ktoś inny informował mnie, że już się skończyły. Znów stoimy u progu globalnej egzekucji tyle, że dziś pętlę na szyje zakładamy sobie poniekąd sami. 🤷🏼
A co gdyby wyłączyć na chwile wszelakie serwisy informacyjne….Czy dusząc monitory przestaniemy oddychać razem z nimi ? Czy bez informacji zgaśniemy czy może przejmiemy pilota by znów samodzielnie ustawić własny mind set ? A co gdyby przez jeden dzień, choćby jeden dzień, przestać się bać ? Być może cele i pragnienia są w stanie zastąpić traumy i obawy. A co jeśli lęki i leki mają tych samych rodziców. 🤔 Może to nie wirus zabrał nam normalność…. może pozbawialiśmy się jej sami. Być może nie wystarczy tęsknić za przeszłością …. może należy zacząć znów tworzyć przyszłość…. nową, inną… ale pisaną przez nas. Cieżko pisać własne losy w rękawiczkach. Ciężko wyczytać co nas czeka jeśli czytamy tylko recepty. Ciężko jest dziś dostrzec uśmiech na ulicy ale mocno wierzę, że kryje się on pod niejedną maseczką.
Spróbujmy choć na chwile zapominięć o tym co nas przeraża i przypomnieć sobie, że:
Odwaga, jak wszystko inne, to tylko decyzja 🙌 ☀️🤷🏼 dużo zdrowia życzę 🌤”

 

Dodaj komentarz