Legenda żegna się ze sportami walki. Paul Daley vs. Andrey Koreshkov na gali Bellator w Londynie

Żywa legenda federacji Bellator MMA – Paul Daley, 13 maja bieżącego roku zakończy swoją przygodę ze sportami walki. Jego ostatnim przeciwnikiem będzie autor brutalnego nokautu z gali Bellator 274.

Andrey Koreshkov (25-4) – bo o nim mowa, w swoim ostatnim pojedynku potrzebował zaledwie 38. sekund, aby piekielnie mocnym kopnięciem obrotowym na tułów, zafundować swojemu rywalowi ogromne problemy. Chance Rencountre (16-5), opuścił bowiem oktagon z pięcioma złamanymi żebrami i przebitym płucem. Amerykanin będzie musiał przejść operację i długo dochodzić do zdrowia, aby myśleć o powrocie do klatki.

Dosłownie kilka dni później, świat obiegła informacja o szybkim powrocie Rosjanina do walk, a starcie które ogłoszono na nadchodząca galę Bellator London, na papierze śmiało może kandydować jako potencjalna walka roku. „Spartan” pójdzie bowiem w oktagonowe tany z legendarnym Paulem Daleyem (43-18).

Blisko 40-letni „Semtex”, stoczył w swojej karierze aż 63 pojedynki zawodowe, z czego 14 z nich, na przełomie ostatnich 7 lat – pod banderą Bellatora. Wcześniej Brytyjczyk mierzył się w największych światowych potentatach, takich jak m.in. UFC, Strikeforce czy BAMMA.

Potyczka na majowej gali, którą federacja organizuje w rodzinnym mieście Daleya – Londynie, będzie ostatnią okazją, żeby zobaczyć go w akcji. Jak sam zapowiedział, jego kontrakt obowiązuje jeszcze tylko na jedno starcie i nie zamierza podpisywać nowego – ani z Bellatorem, ani z jakąkolwiek inną organizacją.

To będzie moja pożegnalna walka. Po wielu latach w tym biznesie, wielu godzinach w podróży czy na siłowni, odczułem to. Teraz budzę się każdego ranka z bólem pleców i jestem po prostu zmęczony. Po wielu latach w tym sporcie, przechodzę na emeryturę. Nie chcę być jednym z tych zawodników, którzy są wiecznie obijani przez młodszych chłopaków. Chcę być gościem, który jak mówi że chcę odpuścić, to odpuszcza. – mówił w wywiadzie dla MMA Hour

Karta walk europejskiej edycji amerykańskiego giganta prezentuje się imponująco. Jakiś czas temu ogłoszono, że w wydarzeniu wezmą udział również m.in. były mistrz UFC – Lyoto Machida, który sprawdzi się z Fabianem Edwardsem, czy też bitwę o mistrzostwo wagi półśredniej między Yaroslavem Amosovem a Michaelem Page. Impreza ta będzie miała miejsce 13.05.2022 roku w londyńskiej SSE Arenie.

P.G

Dodaj komentarz