Kurpiowski mistrz powróci na gali HFO w Kleszczowie

Reprezentujący Ostrołęka Fight Academy, Karol Łasiewicki już 1 października poszuka kolejnego zwycięstwa na zawodowym ringu. Podczas gali HFO w Kleszczowie zobaczymy podopiecznego Arkadiusza Ludwiczaka w nowej odsłonie. Pochodzący z Sypniewa pod Ostrołęką zawodnik postanowił zejść do kategorii 85 kg, w której stoczy kolejny pojedynek. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja TVP Sport.

 

Łasiewicki to etatowy uczestnik jednej z mazowieckich lig kickboxingu, Kurpiowska Kuźnia Mistrzów. Podopieczny Ludwiczaka ma w swoim dorobku nawet pas mistrzowski organizacji w wadze do 91 kg, który wywalczył pokonując Daniela Bralewskiego, a następnie broniąc go z Kamilem Laskowskim z warszawskiej Palestry. Wielokrotnie wcześniej walczył na ligach i galach w Wyszkowie i Ostrołęce, na których zdobywał pierwsze szlify.

 

Jeśli chodzi o zawodowe dokonania Łasiewickiego to warto wspomnieć o udanym debiucie w organizacji HFO. Reprezentant Kurpi Zielonych pokonał w nim byłego reprezentanta Polski Muay Thai, Rafała Korczaka z warszawskiego klubu Aligatores. Wiele lat wcześniej na gali w podwarszawskim Sulejówku walczył o tytuł zawodowego mistrza Polski WAK-1F. Pokonał wtedy uczestnika ostatniej gali HFO, Jacka Gać po trudnej walce. Z usług Karola skorzystała również organizacja FEN. Podczas jednej z ostródzkich gal spotkał się on z weteranem Gromdy, Mateuszem Kopciem. Pojedynek zakończył się porażką reprezentanta Ostrołęki. Teraz w październiku zapowiada się wielka batalia Łasiewickiego o kolejne zawodowe zwycięstwo.

 

– Karol w walce z Rafałem Korczakiem pokazał, że należy już do czołówki kategorii do 91 kg w Polsce. Teraz przyszedł dla niego czas powalczyć w niższej wadze, która wydaje mi się bardziej odpowiednia dla niego. Na razie nie zdradzę z kim zobaczymy Karola w ringu, ale będzie to walka, o której długo nie będziecie mogli zapomnieć. Zmierzą się ze sobą dwaj kompletni kickboxerzy, którzy są zawsze przygotowani na wojnę. Właśnie takiej wojny oczekujemy od Karola i z pewnością się nie zawiedziemy. – skomentował ponowne zatrudnienie Łasiewickiego dyrektor sportowy HFO, Łukasz Czarnowski.

 

 

Transmisję z gali przeprowadzi tradycyjnie telewizja TVP Sport. Zapraszamy przed telewizory 1 października, by śledzić zmagania czołowych polskich kickboxerów. Wkrótce więcej informacji na temat karty walk i biletów.

Karta walk:
71 kg: Patryk Radoń (ŁKS Boks Łódź) vs TBA
81 kg: Robert Krasoń (Tom Center Piotrków Trybunalski) vs TBA
85 kg: Norbert Job (Halny Nowy Sącz) vs TBA
71 kg: Mateusz Białas (KO Gym Wrocław) vs TBA
67 kg: Michał Benben (Gladiators Bełchatów) vs TBA
65 kg: Dariusz Fedor (Fight Gym Biała Podlaska) vs TBA
67 kg: Rafał Kosiarski (Hunter Bydgoszcz) vs TBA
85 kg: Karol Łasiewicki (Ostrołęka Fight Academy)

 

Dodaj komentarz