KSW 66 – typowanie redakcyjne

Dziś wieczorem odbędzie się pierwsza gala spod skrzydeł KSW w tym roku. Na karcie walk znalazły się dwa pojedynki mistrzowskie oraz wiele emocjonujących starć. Kilku zawodników ze Szczecina będzie mogło zawalczyć przed własną publicznością, co będzie dodatkową motywacją. Zapraszamy do zapoznania się z predykcjami członków naszej redakcji na nadchodzące KSW 66.

Marian Ziółkowski vs. Borys Mańkowski:

Filip: Jest to ciężka do wytypowania walka. Pierwsze dwie rundy będą prawdopodobnie pod dyktando Mańkowskiego, który narzuci wysoką presję systematycznie skracając dystans. Mimo to, Marian uniknie zagrożenia mądrze wykorzystując większy zasięg ramion. Borys nigdy przedtem nie walczył dłużej niż piętnaście minut, a w tym pojedynku musi być przygotowany na 25-minutową batalię. W poprzednich walkach u Poznaniaka były widoczne problemy kondycyjne nawet na dystansie trzech rund. Spodziewam się zaciętej wojny w stójce. Nie wydaje mi się, żeby ‘Tasmański Diabeł’ był w stanie skończyć swojego rywala przed czasem. Kiedy starcie wkroczy w mistrzowskie odsłony, dominacja Ziółkowskiego będzie coraz bardziej widoczna. ‘Golden Boy’ będzie skutecznie stopował zapędy rywala licznymi prostymi, trzymając dystans. Moim zdaniem starcie dotrwa do decyzji sędziowskiej, po której pas zostanie w posiadaniu Mariana Ziółkowskiego.

Marian Ziółkowski: Konrad, Filip, Olek

Borys Mańkowski: Patryk, Rafał, Bartosz

Tomasz Narkun vs. Ibragim Chuzhigaev

Filip: Rosjanin niemalże wszystkie pojedynki w swojej karierze toczył w dywizji średniej. Swoją poprzednią walką zadebiutował w kategorii do 93kg. Polak będzie przeważał gabarytami – zasięg ramion oraz siła będzie po stronie Narkuna. W płaszczyźnie parterowej bogatszy arsenał posiada polski mistrz. Wymiany stójkowe mogą być wyrównane z lekką przewagą Narkuna. Obaj zawodnicy dysponują nieprzewidywalnymi kombinacjami. Dzięki większemu zasięgowi ramion, pięści Polaka będą częściej dochodziły do twarzy Rosjanina. Chuzhigaev będzie szybszy od mistrza, lecz prawdopodobnie nie przyniesie mu to korzyści. Walka zapewne szybko zostanie przeniesiona do parteru przez Narkuna. W tej płaszczyźnie rozpocznie się spektakl Polaka zakończony efektownym poddaniem.

Tomasz Narkun: Konrad, Patryk, Filip, Rafał, Bartosz

Ibragim Chuzhigaev: Olek

Michał Materla vs. Jason Radcliffe

Patryk: W starciu dwóch weteranów wagi średniej, dużą rolę odegra odporność na ciosy, a tą zdecydowanie większą ma Michał. Jason na pewno ruszy od początku bardzo mocno na Michała, dlatego polski zawodnik będzie musiał się wykazać ogromną czujnością, by nie zostać trafionym. Stójkowo Radcliffe jest bardzo nieprzewidywalny, jeśli wyczuje moment to atakuje z ogromną siłą i szybkością na swojego oponenta, to też jednak może okazać się zgubne w walce z tak doświadczonym zawodnikiem, jakim jest Michał, bo jak wiemy odciąć prąd Materli jest bardzo trudno. Dlatego też były czempion wagi średniej będzie musiał przeczekać moment szarży Jasona i wykorzystać opadnięcie z sił swojego rywala. Obstawiam w tym pojedynku, że Michał Materla zafunduje Brytyjczykowi techniczny nokaut w drugiej rundzie. Po pierwszej, dynamicznej odsłonie, Radcliffe najzwyczajniej w świecie opadnie z sił i wtedy spokój jakim dysponuje „Cipao” pozwoli na skończenie przeciwnika.

Michał Materla: Konrad, Patryk, Rafał, Bartosz, Olek

Jason Radcliffe: Filip

Krystian Kaszubowski vs. Robert Maciejowski

Krystian Kaszubowski: Konrad, Patryk, Filip, Rafał, Bartosz, Olek

Robert Maciejowski:

Sebastian Rajewski vs. Niklas Backstrom

Sebastian Rajewski: Konrad, Patryk, Filip, Bartosz

Niklas Backstrom: Rafał, Olek

Wojciech Janusz vs. Damian Skarżyński

Wojciech Janusz: Konrad, Patryk, Filip, Rafał, Bartosz, Olek

Damian Skarżyński:

Łukasz Rajewski vs. Donovan Desmae

Łukasz Rajewski: Patryk, Rafał, Bartosz

Donovan Desmae: Konrad, Filip, Olek

Gracjan Szadziński vs. Francesco Moricca

Gracjan Szadziński: Konrad, Patryk, Filip, Rafał, Bartosz, Olek

Francesco Moricca:

Kacper Koziorzębski vs. Hubert Szymajda

Kacper Koziorzębski: Konrad, Patryk, Rafał, Bartosz, Olek

Hubert Szymajda: Filip

Patryk Surdyn vs. David Martinik

Patryk Surdyn: Patryk, Filip, Rafał

David Martinik: Konrad, Bartosz, Olek

 

Dodaj komentarz