Krzysztof Jotko jednogłośną decyzją sędziów zwycięża w walce z Erykiem Andersem. 3 zwycięstwo Polaka z rzędu w oktagonie UFC!

Krzysztof Jotko (22-4) pok. Eryk Anders (13-5) przez jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 2x 29-28)

Walka rozpoczęła się od badania dystansu i pojedynczych wymian ciosów w dystansie. W tej płaszczyźnie wyraźnie szybszy i bardziej skuteczny zdawał się być Jotko, który przeplatał swoje kombinację łokciami bitymi zewsząd. Anders wyczuwając zagrożenie postanowił zrobić korzyść ze swojej ewidentnej przewagi fizycznej, łapiąc co i rusz klincz, jednocześnie dociskając Jotko do siatki. Polak bardzo rozsądnie i przede wszystkim skutecznie bronił się pod siatką nie dając obalić się Amerykaninowi, który zdawał się być pasywny w tym klinczu.

Zawodnicy w swoich wymianach na zmianę wymieniali się ciosami. Szczególnie często uderzenia padały z obrotu, co mogło podobać się kibicom. W jednej z akcji mało co i mielibyśmy KO na nikim innym, jak Herbie Dean, który wplątał się w jedną z wymian. Krzysiek za każdym razem znajdował drogę do zerwania klinczu przy okazji trafiając kombinacjami ciosów. Amerykanin nie poprzestawał na swoich próbach obalenia i stale dociskał Polaka do siatki. Krzysiek za każdym razem znajdował drogę do zerwania klinczu przy okazji trafiając kombinacjami ciosów. Pod koniec 3 rundy Jotko zasygnalizował sędziom, że nie wyczuwa zagrożenia przy siatce.

Sędziowie punktowi jednogłośnie widzieli zwycięstwo Polaka, który zanotował 3 zwycięstwo z rzędu. Gratulujemy świetnej serii i witamy ponownie w TOP 15 kategorii średniej UFC!

 

Dodaj komentarz