Kevin Szaflarski ponownie stanie przed szansą zdobycia kontraktu z UFC! W sierpniu zawalczy na DWCS

Polski zawodnik wagi ciężkiej, już niedługo stanie przed szansą na dołączenie w szeregi UFC. Polak zawalczy o kontrakt na Dana White’s Contender Series.

Grono reprezentantów Polski walczących dla organizacji UFC może się niedługo powiększyć o kolejnego członka – warunkiem, żeby tak się stało, jest zwycięstwo w dobrym stylu podczas sierpniowej gali Dana White’s Contender Series.

Przed takim wyzwaniem stanie walczący w kategorii ciężkiej Kevin Szaflarski (11-1) który już 8 sierpnia w Las Vegas, stoczy batalię o potencjalny kontrakt z UFC z Brazylijczykiem – Caio Machado (7-1-1)

Dla Szaflarskiego będzie to już drugie podejście do gali DWCS – do pierwszej próby wejścia w szeregi UFC doszło we wrześniu ubiegłego roku, jednak z powodów zdrowotnych, Kevin musiał wycofać się z pojedynku z Jimmym Lawsonem (4-2). Blisko rok później, dostanie po raz kolejny szansę, by wpisać się w łaski Dana White’a.

Machado to aktualny mistrz wagi ciężkiej kanadyjskiej organizacji BFL, który od czasu do zdobycia pasa w 2021 roku, obronił go dotychczas 3 razy, a na 7 swoich wygranych starć, tylko jedno dotrwało do decyzji sędziowskiej.

Dodaj komentarz