Kevin Lee wyzywa do rewanżu Tony’ego Fergusona!

‘Motown Phenom’ w wywiadzie dla MMA Junkie wyraził chęć stoczenia drugiej walki z ‘El Cucuyem’.

Lee w rozmowie na łamach portalu MMA Junkie nie miał wątpliwości, że jego kolejnym rywalem będzie były mistrz tymczasowy wagi lekkiej. Obaj zawodnicy mierzyli się w przeszłości podczas main eventu gali UFC 216. Podczas tamtego starcia lepszy okazał się ‘El Cucuy’, który trójkątnym duszeniem poddał swojego przeciwnika.

Tak robią w boksie – nie wraca się na ciężkie walki. Czuję się jednak tak dobrze, że nie jest to potrzebne. Będę bił się z Tonym Fergusonem. Myślę, że ta walka ma sens w każdym aspekcie. Nie widzę dla niego innego rywala. To zestawienie ma sens. Nasza walka pokaże, że jeden wygra, a drugi będzie musiał odejść. Taka walka mnie interesuje – może odbyć się tego lata. Zobaczymy co on powie, ale na mojej liście to numer 1.

‘Motown Phenom’ od walki z Fergusonem stoczył pięć pojedynków. Uzyskał rekord dwóch zwycięstw do trzech przegranych. Wygrywał z Gregorem Gillespie (13-1) przez nokaut w pierwszej rundzie oraz z Edsonem Barbozą (21-9) poprzez przerwanie lekarza w piątej odsłonie starcia. Porażki ponosił z rąk: Ala Iaquinty (14-6-1), Rafaela dos Anjosa (30-13) i Charlesa Oliveiry (30-8).

‘El Cucuy’ od momentu walki z Lee zawalczył czterokrotnie. Dwa razy zwyciężał oraz tyle samo razy przegrywał. Wygrywał z Donaldem Cerrone (36-15) oraz Anthonym Pettisem (24-10). Oba pojedynki kończyły się przerwaniami, pierwsze z nich zostało wstrzymane po decyzji lekarza, natomiast o finishu drugiego starcia zadecydował narożnik Showtime’a. Ferguson musiał uznać wyższość Justina Gaethje (22-3) oraz Charlesa Oliveiry (30-8) w swoich dwóch ostatnich bojach.