Karolina Sobek zmierzy się z byłą zawodniczką UFC Aspen Ladd podczas czerwcowej gali PFL

Amerykańska organizacja Professional Fighters League, ogłosiła niedawno kolejną, pełną rozpiskę jednej z gal sezonu regularnego na 2023 rok. Przed ogromnym wyzwaniem stanie reprezentantka Polski.

Już za niespełna miesiąc, do akcji powróci jedna z najsilniejszych obecnie na światowym rynku organizacji MMA – PFL. Z tego też powodu, właściciele amerykańskiego potentata odkryli pierwsze karty na zbliżające się wydarzenia.

Na pierwszy ogień, bo już 8 czerwca, do oktagonu w Atlancie wejdą zawodnicy walczący w kategoriach piórkowej i półciężkiej, natomiast dla polskiego kibica, zdecydowanie ważniejsze będą wydarzenia mające miejsce tydzień później.

Jak bowiem wynika z oficjalnych rozpisek opublikowanych przez samą organizację – 16 czerwca, podczas gali z udziałem zawodników wagi ciężkiej oraz kobiecej dywizji piórkowej, przed dużym wyzwaniem stanie Polka – Karolina Sobek (4-1) która skrzyżuje rękawice z byłą zawodniczką UFC – Aspen Ladd (10-4)

Sobek zadebiutowała w organizacji PFL w kwietniu bieżącego roku, dołączając do grona zawodników mierzących się w sezonie regularnym w roku 2023. Po wielu perturbacjach związanych z problemami wizowymi oraz zmianą przeciwniczki na ostatnią chwilę, Polka ostatecznie zmierzyła się z Evelyn Martins (5-0) z którą decyzją sędziów przegrała, odnotowując tym samym swoją pierwszą porażkę w zawodowej karierze.

Aspen Ladd znana jest głównie ze swojej kariery w UFC, gdzie stoczyła łącznie 8 pojedynków, ocierając się nawet w pewnym momencie o walkę o tytuł mistrzowski, jednak w oficjalnym „eliminatorze” przegrała z Germaine de Randamie (10-4). Z szeregów amerykańskiego giganta odeszła pod koniec 2022 roku, po tym jak – po raz kolejny zresztą – nie udało jej się zmieścić w limicie kategorii koguciej, przez co zaplanowane walki z Sarą McMann (14-6) nie doszły do skutku. Pod sztandarem PFL, Ladd walczy w wyższej o jedno oczko dywizji i jak dotąd stoczyła w niej dwa boje – jeden wygrywając i jeden przegrywając.

Dodaj komentarz