Kamaru Usman odpowiada McGregorowi wyśmiewając jego plany!

McGregor w poniedziałek rozpętał burzliwą dyskusję na Twitterze, atakując swoich rywali z dywizji lekkiej, między innymi Khabiba Nurmagomedova, Justina Gaethje, Tony’ego Fergusona i Dustina Poirier’a. Na koniec skierował działa w kierunku dywizji półśredniej.

Kamaru Usman, mistrz wagi półśredniej UFC, odpowiedział na wczorajsze słowa Conora McGregora, które wywołały lawinę komentarzy w mediach społecznościowych. McGregor w jednym z tweetów zasugerował, że wybierze się ponownie do dywizji półśredniej zaraz po tym, kiedy podbije i wyczyści dywizję lekką!

„Po tym jak wyczyszczę dywizję lekką! Będzie czas na kategorie do 170 funtów” 

Na komentarz Usmana, który obecnie rządzi w dywizji półśredniej UFC, nie trzeba było długo czekać. Oskarżył on byłego mistrza wagi lekkiej i piórkowej o nietrzeźwość.

„Musisz znów być pijany, lol” – napisał Usman. „Odłóż tę butelkę proper whisky dzi*ko. #YoullDoNothin. ”

Conor McGregor po raz ostatni walczył w styczniu, kiedy rozbił ulubieńca fanów oraz weterana UFC, Donalda „Cowboy” Cerrone, w zaledwie 40 sekund. Ta walka miała miejsce w dywizji wagi półśredniej. Był to powrót Irlandyczka do oktagonu UFC po długiej przerwie spowodowanej przegraną z Khabibem Nurmagomedovem w walce o tytuł wagi lekkiej UFC w 2018 roku.

Podczas gdy McGregor osiągnął swój najlepszy sukces w wadze lekkiej i piórkowej, trzy razy rywalizował w wadze półśredniej: raz przeciwko Cowboyowi i dwa razy przeciwko Nate’owi Diazowi.

Kamaru Usman walczył za to ostatnio w grudniu, kiedy pokonał Covington’a przez TKO w piątej rundzie podczas niezapomnianej wojny o pas wagi półśredniej. Obecnie nie ma zarezerwowanej walki, choć powszechnie mówi się, że będzie bronił pasa w starciu z Jorge Masvidalem.

Co sądzicie o szansach Conora McGregora w potencjalnej walce z Kamaru Usmanem? Widzicie szanse na zwycięstwo Irlandczyka i przejście do historii jako zdobywca trzech tytułów mistrzowskich UFC, czy jest to raczej poza jego zasięgiem?

 

 

 

Dodaj komentarz