Kacprzak-Mendlewski na Babilon MMA 34, Lodzik-Królik na Babilon MMA 35

Poznaliśmy bohaterów walk wieczoru dwóch pierwszych gal Babilon MMA w 2023 roku. 27 stycznia na gali Babilon MMA 34 w Żyrardowie Piotr Kacprzak (8-3) stanie do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa kategorii piórkowej, a jego rywalem będzie Krzysztof Mendlewski (5-2), z kolei 17 lutego na Babilon MMA 35 dojdzie do pierwszej w historii walki K-1 o mistrzowski pas organizacji Babilon MMA – Jan „Iron” Lodzik kontra Michał „Matrix” Królik. Transmisja na kanałach grupy Polsat oraz w Polsat Box Go.

Walka Kacprzak vs Mendlewski na IG:
https://www.instagram.com/p/CmE7BXVoysx/

24-letni Kacprzak to wychowanek organizacji Babilon MMA, dla której stoczył wszystkie zawodowe walki poza udanym występem na KSW 68. Radomski fighter ma na koncie 5 zwycięstw z rzędu, a mistrzowski pas w limicie do 66 kg zdobył w czerwcu 2022 roku, pokonując przez nokaut w 3. rundzie Damiana „Zordona” Zorczykowskiego. 5 kolejnych wygranych ma na koncie także 28-letni Mendlewski. Trzy ostatnie miały miejsce na galach Babilon MMA, gdzie wygrywał kolejno z Marcinem Skrzekiem, Mateuszem Makarowskim i Hubertem Lottą.

Walka Lodzik vs Królik na IG:
https://www.instagram.com/p/CmHU4xdIyFw/

Pojedynek Lodzika z Królikiem ma historyczne znaczenie. Będzie to starcie dwóch znakomitych i bardzo utytułowanych zawodników, którzy przez wiele lat należeli do polskiej, europejskiej i światowej czołówki w amatorskim i zawodowym K-1. Ich zawodowa walka o mistrzowski pas Babilon MMA rozstrzygnie, który tak naprawdę jest lepszy. Obaj biją się bardzo efektownie i ofensywnie, a w ostatnim czasie prezentują wysoką i równą formę, czego dowodzą wygrane w różnych formułach. „Iron” Lodzik skupiał się ostatnio głównie na zawodowym boksie (bilans 9-0), ale na Babilon MMA 31 efektownie znokautował Macieja Zembika w walce K-1, z kolei „Matrix” Królik w kwietniu błyskawicznie zdemolował w starciu na gołe pięści Bartosza Batrę.

Dodaj komentarz