Justyna Haba o debiucie w KSW: „Karolina będzie trudną przeciwniczką”

Podczas listopadowej gali KSW 56 w okrągłej klatce zadebiutuje Justyna Haba. Młoda zawodniczka z Rzeszowa ma za sobą trzy walki w zawodowym MMA, w tym dwie stoczone dla cenionej japońskiej organizacji Rizin. Co jednak ciekawe, Justyna z mieszanymi sztukami walki związała się dość przypadkowo.

 

Gdy miałam 16 lat trenowałam nieco boks, ale mnie to nie wciągnęło. Dziś już właściwie nie pamiętam z jakiego powodu zaczęłam później przygodę z MMA. Pewnego dnia rozmawiałam z kolegą o tym, że fajnie byłoby spróbować. W ciągu kilku dni znaleźliśmy klub MMA w Rzeszowie i po pierwszym treningu byliśmy tam już codziennie. Miałam wtedy 21 lat.

 

Zanim jednak przyszedł czas na zawodowy debiut, Justyna spróbowała swoich sił na matach amatorskich.

 

Przyznaję, że  długo z tym zwlekałam. Myślałam, że jeszcze za mało potrafię i muszę wiele się nauczyć. W końcu jednak stoczyłam kilka amatorskich pojedynków. Teraz na pewno podeszłabym do sprawy inaczej. Walki dają zdecydowanie większe doświadczenie niż same sparingi. W trakcie prawdziwego starcia można się więcej nauczyć i wiadomo, że lepiej to robić na początku startując właśnie amatorsko.

 

Zawodowy debiut nastąpił w roku 2018. Justyna od razu trafiła pod skrzydła japońskiej organizacji Rizin, gdzie stoczyła dwa pierwsze pojedynki.

Nie myślałam wówczas, że kiedyś zawalczę zawodowo. Trenowałam dla siebie. Zupełnie niespodziewanie pojawiła się jednak propozycja z Rizin. Nie było się nad czym zastanawiać i z chęcią zdecydowałam się na walkę. Zawsze będę miała sentyment do tej organizacji, bo właśnie tam zawalczyłam zawodowo po raz pierwszy i odniosłam pierwsze zwycięstwo. Dodatkowo klimat tamtejszych gal jest niepowtarzalny. Miałam ogromne szczęście, że mogłam tam walczyć.

 

Po pojedynkach w Japonii Justyna stoczyłam bój w Polsce na gali Free Fight Federation i odniosła kolejne zawodowe zwycięstwo. Teraz natomiast zmierzy się z niepokonaną Karoliną Owczarz i szykuje się na mocną walkę.

 

Trenując do tego pojedynku przygotowuję się bardzo przekrojowo, bo starcie może potoczyć się w każdej płaszczyźnie. Widać, że Karolina robi duże postępy. Wiem, że będzie dla mnie trudną przeciwniczką.

 

Do walki Justyny Haby z Karoliną Owczarz dojdzie już 14 listopada podczas gali KSW 56.

 

[Artykuł pochodzi z oficjalnej strony KSW]

Dodaj komentarz