Jessica Andrade zastąpi Chookagian w walce z Manon Fiorot na UFC w Paryżu

Do dość istotnych przetasowań doszło na karcie głównej zbliżającej się wielkimi krokami gali UFC w Paryżu, która odbędzie się już 3 września.

Główną kartę francuskiego wydarzenia, pierwotnie otworzyć miał pojedynek kobiet pomiędzy Katlyn Chookagian (18-4) a ulubienicą lokalnej publiczności Manon Fiorot (9-1). Jak poinformowała nas na dniach amerykańska organizacja – pierwsza z nich musiała wycofać się z walki z powodu odniesionej kontuzji. Szybko jednak znaleziono zastępstwo, którym jak się okazało będzie była mistrzyni UFC w wadze słomkowej kobiet – Jessica Andrade (23-9).

Manon Fiorot jest do tej pory niepokonana w organizacji UFC, w której zadebiutowała w styczniu 2021 roku. Francuzka wygrała w amerykańskim gigancie już 4 pojedynki, w tym między innymi z byłą pretendentką do pasa mistrzowskiego – Jennifer Maią (19-9-1). Obecnie zajmuje #6 miejsce w rankingu.

W maju 2019 roku, Andrade sięgnęła szczytu i zdobyła swój upragniony pas, pokonując przed czasem ówczesną mistrzynie Rose Namajunas (11-5), jednak przy próbie pierwszej obrony tytułu, która miała miejsce w sierpniu tego samego roku, musiała uznać wyższość Chinki Weili Zhang (22-3). Obecnie zajmuje #4 miejsce w rankingu.

Dodaj komentarz