Ivan Erslan stoczy pojedynek na nadchodzącej gali FNC 11. Na karcie również m.in. Filip Pejic i Satoshi Ishii

Największa organizacja MMA na Półwyspie Bałkańskim odkryła właśnie pierwsze karty następnej organizowanej przez nich gali. Wśród głównych gwiazd wieczoru, zapowiedzianych zostało wiele zawodników znanych z polskiego podwórka.

Prężnie rozwijająca się chorwacka organizacja Fight Nation Championship, zapowiedziała dzisiaj w swoich mediach społecznościowych kolejne wydarzenie z ich cyklu. Tym razem, promotorzy zarzucili sidła na największą arenę w kraju.

Po udanych, zeszłorocznych eventach zorganizowanych m.in. w Bośni i Hercegowinie oraz w Amfiteatrze w Puli, przyszedł czas na zapełnienie największej hali w Chorwacji – mogącej pomieścić ponad 15 tysięcy widzów Areny Zagrzeb. To właśnie w stolicy, już 28 maja odbędzie się gala FNC 11.

Tak duże przedsięwzięcie wymagało oczywiście znanych nazwisk, toteż już dzisiaj wiemy, że na karcie walk tego wydarzenia, znajdzie się aktualny zawodnik KSW i były pretendent do pasa wagi półciężkiej tej federacji – Ivan Erslan (12-2), który najprawdopodobniej wystąpi w walce wieczoru.

Na plakacie zapowiadającym majowe wydarzenie, widnieją również inne znane postaci z przeszłością w polskiej organizacji. Mowa tu o mającym już aż 7 walk pod sztandarem KSW Filipie Pejiciu (16-7-2) czy mającymi po jednym występie Satoshim Ishiim (26-13-1) i weteranie chorwackiej sceny Ivicy Truščku (42-37).

W przeszłości można było zaobserwować niepisaną współpracę i dobre relacje pomiędzy Fight Nation Championship a KSW, zatem możemy być niemalże przekonani, że kontrakt Ivana Erslana z polską organizacją jest wciąż aktualny, a majowy występ będzie tylko jednorazowy.

Przeciwników wyżej wymienionych zawodników jak i pełną kartę walk gali FNC 11 poznamy zapewne w najbliższych tygodniach.

Dodaj komentarz