Igor Jakubowski w walce wieczoru podczas piątkowej gali Rocky Boxing Night

Igor Jakubowski zmierzy się z Michalem Plesnikiem (7-4, 6 KO) w walce wieczoru gali „Rocky Boxing Night im. Jana Biangi” w Wielkim Klinczu. Początkowo głównym wydarzeniem miało być starcie Nikodema Jeżewskiego z Yourim Kalengą, jednak Polak dostał szansę walki w Londynie. Sprawdźcie kartę walk gali w Wielkim Klinczu.

 

Dla Igora Jakubowskiego będzie to trzecia zawodowa walka w karierze. Na razie na jego koncie są zwycięstwa z Oleksijem Zhukiem oraz Pawłem Nowaczyńskim. Tym razem rywalem „Cygana” będzie sześciokrotny mistrz Słowacji w boksie olimpijskim, Michal Plesnik. Pojedynek zakontraktowano na sześć rund.

 

Pierwotnie walką wieczoru miało być starcie Nikodema Jeżewskiego z Yourim Kalengą. Polak poleciał jednak do Londynu na walkę z Lawrencem Okolie. Nie wiadomo jeszcze, czy stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski.

 

„Nikodem Jeżewski spełnia w sobotę wielkie marzenia i będzie walczył w Londynie z Lawrence Okolie (14-0, 11 KO) o wakujący tytuł Mistrza Świata WBO wagi cruiser. Dzień wcześniej w Wielkim Klinczu koło Kościerzyny w walce wieczoru wystąpi Igor Jakubowski. To znakomity zawodnik, odnoszący wielkie sukcesy w boksie olimpijskim, po przerwie spowodowanej kontuzją wrócił na zawodowe ringi i jest w półfinale Turnieju Wagi Junior Ciężkiej” – mówi szef Rocky Boxing Promotion.

 

Był pomysł konfrontacji Igora Jakubowskiego z Youri Kalengą, ale oferty nie przyjął promotor reprezentanta Francji. Kalenga przyjedzie jednak na galę na zaproszenie jej organizatora Krystiana Każyszki i być może dojdzie nawet do pokazowego „face to face” z Igorem Jakubowskim.W ringu Polak skrzyżuje rękawice z Michalem Plesnikiem, byłym 6-krotnym amatorskim Mistrzem Słowacji, który walczył w karierze m.in. z Clemente Russo.

 

„Promotor Youri Kalengi nie zdecydował się na przyjęcie oferty walki dla swojego zawodnika z Igorem Jakubowskim, tłumacząc, że nie chcą podejmować ryzyka, bowiem Igor na razie jest nisko w rankingu boxrec, a istnieje ryzyko niepowodzenia z mocnym Polakiem. W tej sytuacji na przyszłość odkładamy rozmowy ws. walk Kalengi z Jeżewskim czy Jakubowskim. Na razie koncentrujemy się na najbliższych wyzwaniach, czyli walce Nikodema z Okolie o Mistrzostwo Świata oraz pojedynku Igora z Plesnikiem w walce wieczoru w Wielkim Klinczu. Youri Kalengę zaprosiłem na galę i w piątek pojawi się w Wielkim Klinczu. Na własne oczy przekona się, w jakiej formie jest Igor Jakubowski, a następnego dnia – jak przyznał – będzie śledził wydarzenia z Londynu” – powiedział Krystian Każyszka, organizator gali.

 

Bardzo pozytywnie na wiadomość o walce wieczoru 11 grudnia zareagował Igor Jakubowski. – Zgodziłem się wejść do ringu z Kalengą, mimo że mam stoczone 2 zawodowe walki, a on ponad 30, do tego ze świetnymi pięściarzami. Ale pamiętajmy, że i ja w boksie olimpijskim walczyłem jak równy z równym z najlepszymi na świecie. Nie odrzucałem żadnych wyzwań i to się nie zmieni. Ale rozumiem decyzję Youri Kalengi, dla którego dziś jestem zawodnikiem z odległej pozycji rankingu. Porażka ze mną pokrzyżowałaby jego plany sportowe, a zwycięstwo – nie ma co się oszukiwać – niewiele by mu dało – mówi Igor Jakubowski.

 

Ponadto w Wielkim Klinczu czeka nas kilka ciekawych walk z udziałem utalentowanych, młodych zawodników. Interesująco zapowiadają się występy trzech zawodników z Kuby.

 

Karta walk gali w Wielkim Klinczu

 

Igor Jakubowski – Michal Plesnik

Evander Rivera – Islam Mayrasultanov

Dominik Harwankowski – Artur Gierczak

Ihosvany Garcia – Michał Łoniewski

Pablo Sanchez – Babayan Nersik

Marcin Piejek – Adrian Szczypior

Radomir Obruśniak – Tomasz Piotrowski

Sławomir Bryla – Damian Smagieł

 

Dodaj komentarz