HFO Solpark II: Patryk Radoń zwycięzcą turnieju o pas mistrza w wadze lekkiej!! [WYNIKI GALI]

W piątkowy wieczór 1 października w kompleksie sportowym „Solpark” w Kleszczowie odbyła się jubileuszowa 10 gala organizacji HFO Kickboxing. W walce wieczoru gali HFO: Solpark II miał miejsce finał turnieju wagi lekkiej w którym zmierzył się pochodzący z Bełchatowa, Patryk Radoń z Mateuszem Białasem. Lepszy po trzy rundowej bitwie okazał się reprezentant ŁKS Boks Łódź. 

 

W pierwszym półfinale zmierzyli się ze sobą Mateusz Białas i Deividas Michnevicius. 21-latek mocno postawił się faworyzowanemu zawodnikowi z Wrocławia. Ostatecznie o losach awansu zadecydowała runda dodatkowa, w której nieco aktywniejszy był Wrocławianin.

 

W drugim półfinale naprzeciw siebie stanęli Patryk Radoń i Rafał Kosiarski. W hitowo zapowiadającym się zestawieniu po trzech rundach górą był fajter z Łodzi, chociaż nie brakowało głosów, że wynik powinien być nieco inny. Pojedynek stał w każdym razie na bardzo wysokim poziomie.

 

W finale dynamiczniejszym i skuteczniejszym okazał się Radoń, ale walka była naprawdę godna mistrzowskiego pasa. Ostatecznie tytuł trafił do Łodzi. Po zakończonym pojedynku Radoń powiedział, że niewiele trenował przed tą galą. Tymczasem na horyzoncie wycieczka do Emiratów, bowiem na gali Enfusion pochodzący z Bełchatowa zawodnik zmierzy się z byłym mistrzem holenderskiej organizacji Mohamedem Boutasą.

 

Nie brakło też bardzo ciekawych superfightów. Emil Chorążewicz musiał uznać wyższość Tomasza Przybylskiego. Zawodnik z Knockoutu Bielany bardzo dobrze rozpoczął, ale w drugiej i trzeciej odsłonie kontrolę przejął Przybylski, który wywodzi się z full contactu. Tymczasem reprezentant Kick-Boxing Club Poprava bardzo dobrze pracował kolanami, czym ewidentnie zaskoczył przeciwnika.

 

Gennaro Larotonda pokonał Szymona Obroślaka przez niejednogłośną decyzję. Zawodnik z Hemmers Gym górował przede wszystkim pod kątem bokserskim, z kolei fajter z Legia Fight Club najlepiej kopał lowkicki. Zaskakująca była jednak rozbieżność w ocenach sędziów – od 30:28 do 27:30.

 

W co-main evencie Karol Łasiewicki zrewanżował się Mateuszowi Kopciowi za porażkę z zeszłorocznej gali FEN, pokonując go jednogłośną decyzją. Zawodnik z Ostrołęki dużo lepiej zniósł fizycznie trudy tej walki, co stawało się widoczne im dużej trwał pojedynek. Kropką nad „i” był knockdown pod sam koniec trzeciej rundy.

 

Poniżej prezentujemy pełne wyniki z gali

 

Walka Wieczoru:
– Pojedynek o pas mistrza HFO w wadze lekkiej/ Finał turnieju 
70 kg: Patryk Radoń (ŁKS Boks Łódź) pokonał Mateusz Białas (KO Gym Wrocław) prze jednogłośną decyzję sędziów

 

Karta główna:
91 kg: Karol Łasiewicki (Ostrołęka Fight Academy) pokonał Mateusz Kopeć (Jenel Fight Club) przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 30-27, 29-27)
60 kg: Genaro Larotonda (Hemmers Gym/Holandia) pokonał Szymon Obroślak (Legia Fight Club) przez niejednogłośną decyzję sędziów (30-27,30-29, 28-30)

 

Półfinały turnieju o pas mistrza HFO:
70 kg: Patryk Radoń (ŁKS Boks Łódź) pokonał Rafał Kosiarski (Hunter Gym Bydgoszcz) przez jednogłośną decyzję sędziów (29-29, 30-28, 29-28)
70 kg: Mateusz Białas (KO Gym Wrocław) pokonał Deividas Michnevicius (Sparta Gym Wilno) przez jednogłośną decyzję sędziowską – po dogrywce

75 kg: Tomasz Przybylski (Kick-Boxing Club Poprawa) pokonał Emil Chorążewicz (Knockout Gym Bielany) przez jednogłośną decyzję sędziów (30-28, 29-28, 30-29)

 

Karta wstępna:
65 kg: Dariusz Fedor (Fight Point Biała Podlaska) pokonał Michał Krupa (Fight Gym Lublin) przez jednogłośną decyzję sędziów (29-29, 30-28, 30-27)
77 kg: Marcelian Kucharski (HALNY Nowy Sącz) pokonał Adrian Gwadera (Gladiators Bełchatów) przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27,29-28,30-29)
81 kg: Dawid Uzarczyk (Gladiators Bełchatów) pokonał Norbert Muszyński (KO Bloodline Nysa) przez jednogłośną decyzję sędziów (2×30-29, 30-27)
67 kg: Sylwester Piętakiewicz (Tom Center Piotrków Trybunalski) pokonał Artur Setlak (Spartan Jasło) przez KO (niezd. Kont.) Runda 3, 1:58
60 kg: Oliwier Jarzecki (Gladiators Bełchatów) pokonał Maksym Raczyński (Tom Center Piotrków Trybunalski) przez KO (kopnięcie na korpus) Runda 2, 0:35

 

Dodaj komentarz