Haba jako debiutantka w KSW zwycięża pojedynek z niepokonaną dotychczas Owczarz!

Kobiece MMA przez wielu  fanatyków tego spotu nie jest  doceniane. Walka Haby i Owczarz pokazała, że niesłusznie. Chociaż według bukmacherów Haba była underdogiem w tym pojedynku, jednogłośną decyzją sędziów pokonała Karolinę Owczarz, która to do tej pory była niepokonana z rekordem 3-0.  

Pierwsze sekundy walki to celne ciosy  Karoliny w kontratakach celowane w głowę Haby. Ona jednak  ewidentnie dominuje w oktagonie, już w pierwszej minucie stara się zamknąć przy siatce niepokonaną łódzką zawodniczkę. Mamy okazję obserwować niezwykle skuteczny lewy prosty wykorzystujący przewagę zasięgu i wzrostu Owczarz. Haba stara się dosięgnąć łódzką zawodniczkę prawym. Karolina korzystając z ataku zapaśniczego sprowadza Habę pod siatkę oktagonu.  

Podczas drugiej rundy od samego początku rywalka niepokonanej dotychczas zawodniczki nie chciała spuścić z ofensywnego tonu walki. Karolina bowiem już na początku drugiej rundy na chwilę straciła równowagę, co zostało przez Habę bardzo szybko wykorzystane, łódzka zawodniczka zostaje sprowadzona do parteru, bardzo szybko jednak sytuacja ulega diametralnej zmianie i to Karolina w parterze przejmuje pozycje na górze.  Przez chwile była bliska  nawet zakończenia walki balachą.  Haba jednak jest w stanie podnieść  walkę do stójki, jej dominacja w stójce nie trwała długo i znów pojedynek schodzi do parteru, gdzie przez chwilę dominuje Karolina. 

W trakcie trzeciej rundy Owczarz znów znajduje się w pozycji górnej w parterze. Bosacki jednak podnosi pojedynek do stójki. Obie zawodniczki popisują się niezwykłymi mocnymi ciosami. Bardziej aktywna jednak bezwzględnie w każdej płaszczyźnie podczas wszystkich trzech rund okazuje się Haba.  Mimo, ze Owczarz podczas walki może się pochwalić  czterema efektownymi sprowadzeniami, nie była w  stanie utrzymać przewagi podczas walki, w skutek czego sędziowie stwierdzają jednogłośnie wygraną debiutantki w organizacji KSW.

Dodaj komentarz