Były dwukrotny mistrz wagi ciężkiej UFC zmierzy się z Antonio Tarverem.

Zawodnicy skrzyżują rękawice podczas gali, której main eventem będzie pojedynek między Benem Askrenem a Jakiem Paulem.

Antonio Tarver to były mistrz świata federacji WBA, WBC, IBF i IBO. Obecnie ma 52 lata. Swój ostatni pojedynek stoczył w 2015 roku. Starcie zakończył się remisem, a jego rywalem był Steve Cunningham.

Mir był w trakcie okresu przygotowawczego przed debiutem w organizacji BKFC, która zezwala swoim zawodnikom na toczenie pojedynków w inny formatach – stąd starcie w boskie z byłym mistrzem świata. Frank Mir swój ostatni bój stoczył w 2019 roku wygrywając z Royem Nelsonem. Pożegnalna walka miała miejsce podczas gali Bellator 231.

Były champion UFC zabrał głos przed pięściarskim pojedynkiem:

Wszyscy wiedzą, że mam kontrakt z BKFC, więc na treningach robię tylko boks, bo to walka na gołe pięści. Kiedy natomiast pojawiła się okazja, bo ktoś zapytał: “Hej Frank, czy chciałbyś zawalczyć w boksie z byłym mistrzem świata?”, to od razu ją wziąłem. Powiedziałem sobie, że absolutnie jestem gotowy na takie wyzwania. Takie walki pchają cię do przodu i dzięki temu jesteś lepszym wojownikiem i lepszym trenerem dla mojej córki – Belli, która zaczyna swoją karierę. Rywala już znam. 17 kwietnia zmierzę się z byłym mistrzem świata w wadze półciężkiej Antonio Tarverem.

Antonio Tarver nie walczył od kilku lat. Mimo to, bardzo przypomina mi to starcie moją pierwszą walkę w UFC. Najwyraźniej jestem underdogiem w tej walce. To będzie mój debiut w boksie. W MMA jestem znany ze swojego grapplingu, a tutaj czekają nas tylko ciosy. On pewnie mnie zlekceważy, ale będę ciężko trenował i udowodnię jemu i wszystkim krytykom, że się mylą.

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment