Emocjonujący rewanż mocnych zawodników podczas ACA 108

Poznaliśmy pierwsze zagraniczne zestawienie gali ACA w Warszawie. Amirkhan Adaev (16-5) skrzyżuje rękawice z Brianem Fosterem (28-12). Będzie to drugie, rewanżowe spotkanie zawodników w klatce ACA w Warszawie! Ostatnie starcie Foster przegrał przez dyskwalifikacją.

 

Adaev vs Foster
Niepokonany od trzech lat Amirkhan Adaev jest już dobrze znany fanom ACA w Polsce. Pierwszy raz mogliśmy go oglądać w klatce nad Wisłą już w 2015 roku. Potem do Warszawy Adaev przyleciał dwukrotnie. W zeszłym roku pod-czas ACA 92 na Torwarze pokonał Efreina Escudero, a na ACA 101 dopisał do swojego rekordu kolejne zwycięstwo w zestawieniu z Brianem Fosterem.

 

Foster jest cenionym weteranem na światowym rynku MMA. Amerykanin nie ma jednak tyle szczęścia do walk w Warszawie, co jego rywal z Rosji. Na gali ACA 92 Foster zastąpił kontuzjowanego Marcina Helda i w walce z Abdu-lem-Azizem Abdulvakhabovem musiał uznać wyższość byłego mistrza organizacji ACB. Drugą szansę pokazania się przez polską publicznością Foster miał podczas listopadowej gali ACA. Ten pojedynek w drugiej rundzie zakończył sędzia.

 

Na ACA 101 Podczas walki w parterze Foster kopnięciem w szczękę trafił przeciwnika, który padł nieprzytomny na matę. Sędzia natychmiast zainterweniował, a pojedynek przez dyskwalifikację po kopnięciach w głowę przeciwnika znajdującego się w parterze wygrał Amirkhan Adaev. Czy sprawdzi się polskie powiedzenie do trzech razy sztuka i Foster wyjdzie zwycięsko ze swojego trzeciego starcia w Warszawie? Przekonamy się już za kilka tygodni podczas gali ACA 108.

 

Oto wideo z pierwszego pojedynku, do którego doszło na ACA 101

https://www.youtube.com/watch?v=u7ytXfXe5UY

 

Gala ACA 108 odbędzie się 24 kwietnia w Warszawie. W walce wieczoru na Torwarze zobaczymy Daniela Omielańczuka (23-9) z Salimgireyem Rasulovem (18-7).

 

KARTA WALK ACA 108

Walka wieczoru:

Daniel Omielańczuk (23-9) vs Salimgirey Rasulov (18-7)

 

Piotr Strus (15-5) vs Rafał Haratyk (12-3)

Kamil Oniszczuk (7-0) vs Mindaugas Verzbickas (14-7)

Radosław Paczuski (3-0) vs TBA

Łukasz Kopera (9-3) vs Duad Shaikhaev (9-4)

Bartosz Leśko (9-1) vs Svetlozar Savov (18-7)

Amirkhan Adaev (16-5) vs Brian Foster (28-12)

Dodaj komentarz