Elizeu Zaleski po dobrej walce wygrywa decyzją z Saint-Denisem!

1 runda
Zaleski zaczął od serii kopnięć, kilka weszło czysto. Po chwili nawiązali klincz, Francuzowi udało się sprowadzić rywala, trafiając do półgardy. Brazylijczyk skręcał się jednak i próbą leglocka utorował sobie drogę na nogi, ale przyjął cios na rozerwanie od Benoita. Na nogach obaj trafiają kilkoma mocnymi uderzeniami i kopnięciami, wchodzą w wymianę, Zaleski delikatnie naruszył Saint-Denisa, który poszedł desperacko w nogi. Dos Santos się wybronił, ale przez chwilowy fragment klinczerski Benoit zdążył dojść do siebie. Dobre kopnięcia na korpus Saint-Denisa, ale Zaleski odpowiada niskimi, trafia niezłym kolanem w półdystansie. Elizeu próbuje sprowadzenia, ale Francuz się wybronił, po chwili debiutant stracił równowagę po kopnięciu, ale wrócili do stójki. Obaj prują powietrze w wymianie, Zaleski jednak na delikatnym wstecznym. Trafia po chwili dobrym krosem w drugie tempo oraz okrężnymi na korpus, Benoit odpowiada niskim kopnięciem.

2 runda
Obaj trafiają w wymianach na początku rundy, ale wydaje się że delikatnie mocniej jednak Brazylijczyk. Wybronił po chwili próbę sprowadzenia ze strony rywala, spróbował własnej ale bez skutku. Naruszył go w wymianie! Francuz staje się desperackim zapaśnikiem, przyjął jednak kolano w kontrze! W dalszym ciągu naruszony! Elizeu atakuje kolejnymi seriami potężnych ciosów, Saint-Denis jednak póki co strasznie twardy, próbuje się ratować desperackim sprowadzeniem, jednak bez skutku. Elizeu z dobrym kolanem na korpus, trafia kolejnymi seriami ciosów pod siatką, naruszył ponownie rywala ciosem w kontrze. Benoit tylko się zasłania pod ogrodzeniem, inkasuje kolejne serie, ale nadal stoi! Elizeu broni desperackiego obalenia, a po powrocie na nogi dalej okłada półżywego rywala. O dziwo sędzia nie przerywa walki, Zaleki łapie klincz i zasypuje przeciwnika kolanami na korpus. Po rozerwaniu Benoit sam trafia Brazylijczyka, narusza go! Ten jednak nie boi się wejścia w wymianę i odpowiada, Francuz zanotował jednak udane sprowadzenie. Elizeu wrócił jednak na nogi, jest zdecydowanie celniejszy w wymianach, trafia jeszcze kolanem oraz frontalem na korpus. U obu widać już zmęczenie.

3 runda
Elizeu trafia kolanem w półdystansie, zainkasował jednak kilka ciosów w wymianie. Po chwili walka zostaje na moment przerwana przez palec w oko od Brazylijczyka. Po wznowieniu Francuz trafia serią mocnych kopnięć, Elizeu odpowiada jednak własnym niskim. Po chwili Zaleski trafia mocno prawą ręką, rywal jest podłączony, idzie po desperackie obalenie. Elizeu stabilizuje go jednak w parterze i rozbija z góry, choć Benoit doszedł do pełnej gardy. Po chwili Saint-Denisowi udaje się podnieść, atakuje kopnięciami ale nie dochodzą one celu. Elizeu trafia dobrą kombinacją kolana na korpus z lewym sierpem, po chwili poprawia niskim kopnięciem. Benoit regularnie odpowiada jednak technikami nożnymi. Obaj trafiają mocno w wymianie, benoit idzie po obalenie ale Zaleski kontruje je kimurą i ląduje na górze. Dobry rzut w wykonaniu Francuza w klinczu, ale Elizeu nie daje się ustabilizować i odwraca przeciwnika przy siatce. Walka zostaje na chwilę przerwana za kolano w krocze, o dziwo sędzia odejmuje nawet Brazylijczykowi punkt! Benoit na lekkim wstecznym, ale nadal ruchliwy, stara się atakować kopnięciami. Po chwili jednak sam przyjął latające kopnięcie na korpus. Koniec tej świetnej walki!

Sędziowie wypunktowali walkę jednogłośnie w stosunku 29-26 dla Elizeu Zaleskiego dos Santosa, który odbija się po wcześniejszej przegranej. Benoit Saint-Denis przegrywa natomiast swój debiut.

Dodaj komentarz