Dwóch topowych piórkowych zawalczy ze sobą na UFC w Teksasie!

Niezwykle ciekawie zapowiadające się starcie w wadze piórkowej jest planowane na czerwcową galę UFC w Teksasie.

18 czerwca, federacja UFC powróci do teksańskiego miasta Austin, z kolejnym wydarzeniem spod szyldu Fight Night. Amerykańskie media zgodnie podają informację o jednym z pojedynków, który rzekomo ma być walką wieczoru.

Mowa o bezpośrednim spotkaniu w klatce dwóch, czołowych zawodników wagi piórkowej. Calvin Kattar (23-5) skrzyżuje rękawice z Joshem Emmettem (17-2).

Kattar zajmuje obecnie czwarte miejsce w oficjalnym rankingu UFC kategorii piórkowej. Z oktagonem tejże federacji jest już niezwykle obyty, bowiem debiutował w 2017 roku i stoczył w nim 10 pojedynków, wygrywając siedem z nich. Po raz ostatni mieliśmy go okazję oglądać w styczniu bieżącego roku, kiedy to po rocznej przerwie powrócił do walk i jednogłośnie wypunktował Gige Chikadze (14-3).

Zajmujący obecnie siódmą lokatę w rankingowej drabince Emmett, w UFC zadebiutował rok wcześniej i podobnie jak w przypadku Kattara – licznik jego starć zatrzymał się na dziesięciu. 37-latek jest obecnie na fali czterech zwycięstw z rzędu, po raz ostatni wygrywając decyzją sędziów z Dan’em Ige (15-4) w grudniu 2021 roku.

Dodaj komentarz