Droga do XTB KSW 78 – Roman Szymański i Raul Tutarauli

Podczas gali XTB KSW 78 do okrągłej klatki powróci były pretendent do tytułu mistrzowskiego i numer trzy rankingu najlepszych zawodników wagi lekkiej, Roman Szymański, który przywita w niej specjalistę od nokautów, Raula Tutaraulię.

Bilety na galę KSW 78 już w sprzedaży na eBilet.pl

Roman Szymański od 2021 roku kroczy drogą zwycięstw. Wcześniej spotkał się z Marianem Ziółkowskim w walce o tytuł mistrzowski wagi lekkiej, ale musiał uznać wyższość czempiona. Po tym boju Roman rozbił Donovana Desmae i Mateusza Legierskiego, a w roku 2022 wszedł do klatki z Valeriu Mirceą, doświadczonym Mołdawianinem. Szymański od początku walki z Mirceą świetnie kontrolował pojedynek w stójce i był blisko skończenia go przed czasem, ale Mołdawianin przetrwał trudne chwile. Ostatecznie jednak rozbity Mircea nie wyszedł do drugiej odsłony walki ze względu na kontuzję ręki. Teraz Roman zapowiada, że wygrana nad Raulem Tutaraulim powinna otworzyć mu drzwi do kolejnej walki o mistrzowski tytuł wagi lekkiej.

Roman Szymański jest bardzo doświadczonym zawodnikiem sportów walki. Zanim trafił do MMA był bardzo aktywnym bokserem. Walczył w pięściarskiej kadrze Polski. Rywalizował również z powodzeniem w zawodach brazylijskiego jiu-jitsu. Jest zdobywcą Heraklesa w kategorii „Odkrycie roku 2015” oraz „Walka roku 2015”. Dwa razy walczył o pas KSW. Poza wspominanym starciem o pas wagi lekkiej, bił się również o tytuł wagi piórkowej, ale przegrał z Salahdine’em Parnasse’em. Roman słynie ze swojego efektownego stylu walki. W KSW otrzymał już pięć bonusów za najlepsze pojedynki wieczoru.


Raul Tutarauli do zawodowego świata MMA wszedł tylko o rok wcześniej od Romana Szymańskiego, ale stoczył aż o 16 walk więcej od Polaka. Gruzin ma na swoim koncie 37 pojedynków, z których wygrał 31. Tutaraulia jest więc bardzo aktywnym zawodnikiem, który lubi bić się często i regularnie. Tylko w ostatnich dwóch latach stoczył sześć pojedynków. W roku 2022 do klatki wchodził trzy razy i trzy razy to jego ręce po walce były unoszone w geście zwycięstwa. Od września 2021 roku Tutarauli pozostaje niepokonany i jest na fali pięciu wygranych z rzędu.

Raul bił się do tej pory dla takich organizacji jak M-1, ACA czy Georgian Fighting Championship, w której zdobył tytuł mistrzowski wagi lekkiej. Doświadczenie zbierał w wielu krajach. Do tej pory rywalizował w Gruzji, na Ukrainie, Białorusi, w Kirgistanie, Armenii, Rosji, Chinach, Bułgarii, Kazachstanie oraz w Polsce. Gruzin jest prawdziwym specjalistą od nokautowania rywali – aż 21 razy w taki właśnie sposób kończył swoje pojedynki.

Pojedynek Romana Szymańskiego z Raulem Tutaraulim zapowiada się na niezwykle efektowne widowisko.

Który jednak z zawodników wyjdzie z klatki jako wygrany? Przekonamy się 21 stycznia w hali Netto Arena w Szczecinie.

<INFORMACJA PRASOWA KSW>

Dodaj komentarz