Droga do KSW 79- Natalia Baczyńska-Krawiec vs. Petra Částkova

Do pierwszego starcia kobiet w roku 2023 w organizacji KSW dojdzie podczas zbliżającej się gali KSW 79 w Czechach. Podczas tego wydarzenia Natalia Baczyńska-Krawiec zmierzy się z Czeszką, Petrą Částkovą.

Bilety na galę KSW 79 już w sprzedaży na eBilet.plNatalia Baczyńska-Krawiec zadebiutowała w KSW w kwietniu roku 2022. Podczas gali KSW 69 zmierzyła się z Sara Luzar-Smajic. Obie panie postawiły w tej konfrontacji na mocne ciosy i kopnięcia. Stójkowy bój był bardzo wyrównany i żadna z zawodniczek nie zyskała w nim znaczącej przewagi nad rywalką. Ostatecznie pojedynek rozegrał się na pełnym dystansie, a sędziowie niejednogłośnie zwyciężczynią wskazali Sarę Luzar-Smajić. Cztery miesiące później Natalia powróciła do okrągłej klatki i tym razem stanęła naprzeciwko Karoliny Owczarz. Starcie nie ułożyło się jednak po myśli Natalii, która ponownie przegrała na punkty.

Baczyńska wchodzą do KSW była na fali sześciu wygranych z rzędu. Przygodę z zawodowym MMA rozpoczęła w roku 2016 od przegranej, ale potem szła jak burza przez kolejne walki w klatkach. Doświadczenie zbierała walcząc dla takich organizacji jak Ladys Fight Night, Thunderstrike Fight League, Contender Fight Night czy Time of Masters. Teraz Natalia będzie chciała powróci na drogę zwycięstw i zapowiada, że walka na terenie rywalki będzie dla niej tylko dodatkową motywacją. Baczyńska-Krawiec przygotowując się do nadchodzącego boju szlifuje swoje umiejętności między innymi z Różą Gumienną, jedną z najlepszych i najbardziej doświadczonych polskich kickboxerek, która od kilku lat rywalizuje również w MMA.

Petra Částková w drugim boju dla KSW będzie miała okazję wystąpić przed własną publicznością i liczy na jej mocne wsparcie w boju z Natalią Baczyńską-Krawiec. Částková zadebiutowała w KSW w październiku zeszłego roku i po trzyrundowym boju musiała uznać wyższość Adrianny Kreft. Petra chce się więc odbić po tej przegranej i dać z siebie wszystko walcząc we własnym kraju.

Petra Částková swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczęła w roku 2015, czyli w tym samy czasie co jej najbliższa rywalka. Czeszka ma na swoi koncie stoczonych jedenaście pojedynków, z których sześć wygrała. Doświadczenie zbierała nie tylko u siebie w kraju i w Polsce, ale również w Niemczech, na Węgrzech i w Anglii. Miała okazję walczyć dla takich europejskich organizacji jak: Octagon MMA, XFN czy German MMA Championship. W roku 2018 trafiła też pod skrzydła amerykańskiej marki Bellator, gdzie stoczyła dwa pojedynki.Nadchodząca konfrontacja Natalii Baczyńskiej-Krawiec z Petrą Částkovą rozegra się w umownym limicie wagowym do 59 kilogramów. Obie panie będą chciał zdobyć pierwszą wygraną w KSW i obie zapewne położą na szali wszystko, czym dysponują w swoich arsenałach umiejętności. Która jednak z nich odbije się po przegranych i wyjdzie z klatki jako zwyciężczyni? Przekonamy się już 25 lutego w Libercu.

<informacja prasowa>

Dodaj komentarz