Dricus Du Plessis poznał rywala! To zawodnik z top 15 rankingu UFC

Po wielu perturbacjach związanych z niedoszłą finalnie walką podczas minionego UFC 273, Dricus Du Plessis poznał swojego następnego rywala.

Dricus Du Plessis (16-2) może mówić o ogromnym pechu, jaki spotkał go w zeszłym miesiącu. Występ Afrykanera na kwietniowym UFC 273 zapowiadano już spory czas temu, jednakże każdy z jego czterech (!) potencjalnych rywali doznawał kontuzji i ostatecznie wypadał z karty. Na tydzień przed samym wydarzeniem, ogłoszono, że przeciwnikiem byłego mistrza KSW będzie były pretendent do pasa wagi średniej – Kelvin Gastelum (17-8), ale on również przegrał walkę z kontuzją, w rezultacie czego występ „Stillknocksa” na tejże gali został anulowany i przeniesiony na bliżej nieokreślony termin.

Dzisiaj nastąpił przełom w tej sprawie, gdy w mediach oficjalnie poinformowano, że podczas numerowanej gali UFC 276, która odbędzie się 2. lipca 2022 roku, wspomniany wyżej Dricus zmierzy się z Bradem Tavaresem (19-6).

Pochodzący z Hawajów zawodnik to weteran UFC. Pierwszy zawodowy pojedynek pod szyldem amerykańskiego giganta stoczył w 2011. roku, wcześniej występując w 11. sezonie programu The Ultimate Fighter. Obecnie jest on na passie dwóch zwycięstw z rzędu, odprawiając ostatnio z kwitkiem kolejno Antonio Carlos Juniora (13-5) i Omari Akhmedova (21-7-1).

Dodaj komentarz