DONIESIENIA: Amanda Ribas vs Michelle Waterson na UFC 257

Jak możemy się dowiedzieć z Twittera Bretta Okamoto, UFC planuje zestawić szóstą, oraz dziewiątą w rankingu wagi słomkowej, Michelle Waterson i Amandę Ribas na gali UFC 257, która odbędzie się 23 stycznia.

Amanda Ribas legitymuje się rekordem dziesięciu wygranych i jednej porażki. Swoje pojedynki toczyła na lokalnych galach, a w UFC zadebiutowała 29 czerwca 2019 roku. Wygrała wówczas z Emily Whitmire przez poddanie w drugiej rundzie.

Druga jej walka w UFC odbyła się w październiku ubiegłego roku. Ribas pokonała dotychczas niepokonaną Mackenzie Dern przez decyzję sędziów.

W marcu tego roku na ostatniej gali przed blisko dwumiesięczną przerwą od sportów walki zmierzyła się z Randą Markos, którą pokonała  również przez jednogłośną decyzję sędziów. Ostatni pojedynek Brazylijka stoczyła w lipcu tego roku. Po dość nierównej walce poddała balachą Paige Van Zant w pierwszej rundzie.

Waterson jest znacznie bardziej doświadczoną zawodniczką. Ma na koncie 26 walk, z których zwycięsko wyszła 18 razy. Ostatni pojedynek stoczyła 12 września. Wygrała z Angelą Hill po świetnej walce przez niejednogłośną decyzję sędziów.

W UFC jest od 2015 roku. Wygrała wówczas finał The Ultimate Fightera z Angelą Maganą. Od tamtej pory stoczyła 9 pojedynków w UFC, wygrywając przy tym pięć z nich. Jednak jeśli przegrywała, to z czołowymi zawodniczkami wagi słomkowej. Pokonywały ją Asia Jędrzejczyk, Rose Namajunas, Carla Esparza, oraz Tecia Torres.

Pokonywała m.in takie zawodniczki jak Karolina Kowalkiewicz, Paige Van Zant, czy Felice Herrig

Oprócz tej walki na gali zobaczymy prawdopodobnie hitowy rewanż Conora McGregora z Dustinem Poirierem, walkę czołowych muszych kobiet, w której obejrzymy Joannę Calderwood i Jessicę Eye, oraz pojedynek w wadze średniej Brada Tavaresa z Antonio Carlosem

Dodaj komentarz