Donald Cerrone zmierzy się z Diego Sanchezem 8 maja na UFC Fight Night

Jak wynika z informacji podanych przez MMA Junkie, na gali UFC Fight Night, która odbędzie się 8 maja zmierzy się dwóch weteranów UFC. Donald Cerrone (36-15-1) spróbuje wrócić na zwycięską passę, a utrudnić mu to zamierza Diego Sanchez (30-16).

Cerrone nie zdołał wygrać żadnej z ostatnich pięciu walk. Ostatnim jego rywalem był Niko Price (14-4-1), a ich walka pierwotnie zakończyła się remisem, lecz po walce zmieniono wynik na No Contest z powodu wykrycia u Price’a marihuany. Cztery poprzednie walki Donald kończył jako przegrany. Ponosił jednak porażki z topowymi nazwiskami, takimi jak: Anthony Pettis (24-10), Conor McGregor (22-5), Justin Gaethje (22-3) i Tony Ferguson (25-5). Ostatnie zwycięstwo odniósł prawie 2 lata temu. Pokonał Al’a Iaquintę (14-6) przez decyzję.

,,Cowboy” posiada kilka rekordów UFC. Razem z Jimem Millerem (32-15) stoczył najwięcej walk w UFC (36). Cerrone ma na swoim koncie najwięcej zwycięstw w organizacji (23), z czego przed czasem wygrał 16 razy i pod tym względem również jest rekordzistą. Bonusy za walki też są jego specjalnością, ponieważ zdobywał je 18 razy. Najwięcej razy też posyłał rywali na deski (20)

Sanchez ma lepszą passę. W pięciu ostatnich walkach zwyciężał trzy razy. W ostatniej walce przegrał jednak z Jakiem Matthewsem (17-4). Wcześniej walczył z Michelem Pereirą (25-11) i wygrał ten pojedynek. Pomimo dominacji Pereiry, w trzeciej rundzie Brazylijczyk wyprowadził nielegalne kolano i Sanchez nie zamierzał kontynuować pojedynku, dzięki czemu wygrał walkę.

,,The Nightmare” to prawdziwy weteran UFC. W kwietniu minie 16 lat odkąd jest w organizacji. Stoczył w pod sztandarem amerykańskiego giganta 32 walki, wygrywając 19 z nich.

 

 

Dodaj komentarz